Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Güncel Haber Merkezi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
anneler, başlatıldı, destekli, devlet, doğum, İçin, program, yapan, yeni

Yeni Doğum Yapan Anneler İçin Devlet Destekli Program Başlatıldı!

Eski 3 Hafta Önce   #1
Şengül Şirin

İŞTE DETAYLAR;
Türkiye Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yeni doğum yapmış kadınları desteklemek amacıyla özel bir yardım programı başlatmıştır Bu program, ailelerin ekonomik durumunu güçlendirmeyi ve temel ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olmayı amaçlamaktadır

Yardım programı, yeni doğum yapmış kadınları odak noktasına alarak, ailelere tek seferlik ve düzenli ödemeler yapmayı hedeflemektedir Ailelere sürekli maddi destek sağlanarak ihtiyaçlarının karşılanması amaçlanmaktadır Başvuru sürecinin kolay ve şeffaf olması, vatandaşların bu destekten kolayca faydalanmalarını sağlamaktadır

Doğum yardımı programı, yeni doğan bebeğin ihtiyaçlarını karşılamak için sunulan bir devlet destek programıdır 15 Mayıs 2015 tarihinden sonra doğum yapmış ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan kadınlar ile Mavi Kart sahipleri bu programa başvurabilecektir

Aile Bakanlığı tarafından sunulan bu yardım programı kapsamında, her doğan çocuk için farklı miktarlarda destek verilmektedir İlk çocuk için 300 TL, ikinci çocuk için 400 TL ve üçüncü çocuk ve sonraki çocuklar için 600 TL ödeme yapılmaktadır Bu yardım programı, aileleri çocuk sahibi olmaya teşvik etmeyi ve aile ekonomilerine katkı sağlamayı amaçlamaktadır

Programın hedefi, ailelere maddi destek sağlayarak yeni doğan çocukların ihtiyaçlarını karşılamak ve ailelere umut ve destek olmaktır Yeni doğum yapan anneler, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın sunduğu bu destek programından yararlanmak için başvurularını gerçekleştirebilirler Devletin sağladığı bu mali destekle, yeni doğan bebeklerin ihtiyaçlarının karşılanması ve ailelerin ekonomik olarak rahatlatılması hedeflenmektedir

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com