Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Ekonomi / İktisat / İşletme

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
çifte, emekliye, zam

Emekliye çifte Zam!

Eski 12-10-2017   #1
Şengül Şirin

Emekliye çifte Zam!

Emekliye çifte zam!

Kasım ayı enflasyonu ile birlikte emeklilerin zammı yüzde 497 çıktı Aralık ayı sıfır bile çıksa enflasyon farkı oluşmuş oldu Ayrıca yüzde 4’lük ek ödemeye de artış geliyor

Yaklaşık 12 milyon emeklinin Ocak zammı adım adım yaklaşıyor Kasım ayı enflasyonunun açıklanmasıyla, emeklilerin Ocak zammı netleşmeye başladı Temmuz-Kasım enflasyonuna göre; SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yüzde 497 zam görünürken; memurlara ve memur emeklilerine yüzde 4'lük artışa ilaveten yüzde 097 enflasyon farkı çıktı Aralık enflasyonu sıfır bile çıksa memurlar ve memur emeklileri fark alacak
5 AYLIK RAKAM BELİRLENDİ

Hem SSK ve Bağ-Kur hem de memur emeklileri için enflasyon verileri büyük önem taşıyor 2017'nin ikinci 6 aylık dönemindeki enflasyon; SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Ocak zammının oranını, memurların ve memur emeklilerinin de yüzde 4'lük toplu sözleşme artışına ek olarak fark alıp almayacağını gösterecek Bunun 5 aylık dönemindeki enflasyon dün Türkiye İstatistik Kurumu'nun açıkladığı verilerle belli oldu Temmuz-Kasım enflasyonu yüzde 497 olarak gerçekleşti Buna göre; SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yüzde 497 zam görünürken, memurların ve memur emeklilerinin enflasyon farkı alabileceği ortaya çıktı
GÖZLER 3 OCAK'TA

Memur emeklilerinin enflasyon farkı alabilmesi için 2017'nin ikinci yarısındaki enflasyonun yüzde 4'ü aşması gerekiyordu 5 aylık dönemde yüzde 4'lük oran aşıldı Bu da memurların ve memur emeklilerinin Ocak'ta yüzde 4'lük zamma ilaveten enflasyon farkı alabileceğini gösterdi Şimdi zam oranlarının kesinleşme için sadece 1 veri kaldı 3 Ocak'ta Aralık ayı enflasyonu açıklanacak Buna göre kesin rakam ortaya çıkacak
AA

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com