Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
açılacak, okullar, zaman

Okullar Ne Zaman Açılacak?

Eski 08-14-2014   #1
Şengül Şirin

Okullar Ne Zaman Açılacak?

Okullar ne zaman açılacak?

Tatilin bitmesine kısa bir süre kala öğrencileri okul heyecanı sardı Okula yeni başlayacaklar ve kayıt yenileyecek öğrenciler için kayıt dönemi başlıyor Peki okullar ne zaman açılacak? 3 aylık yaz tatilinin sonlarına yaklaşıldı

2014-2015 eğitim ve Öğretim yılı için öğrenciler hazırlıkalara başladı Okullar ne zaman açılacak? Bu sene 1 sınıfa başlayacak yeni öğrenciler hangi tarihte okulda olacaklar? MEB okul açılış tarihleri ile ilgili açıklamalar yaptı

Haziran ayında 17,5 Milyon öğrenci 2013 - 2014 Eğitim ve Öğretim yılının son bulmasının sevincini yaşadı Milyonlarca öğrenci 3 aylık yaz tatiline çıktı Fakat yaz tatilinin bitmesine az bir süre kaldı 2014 - 2015 Eğitim ve öğretim yılına başlayacak öğrenciler hazırlıklara şimdiden başlamak için okullarda ilk ders zilinin ne zaman çalacağını merak ediyor

Bakalım bu sene okullar ne zaman açıklanacakmış Bu soruların cevabını bu haberimizde sizler için derledik

MEB'in Yayınladığı Genelge'de 3 Aylık süren uzun yaz tatilinin bitim süresi 15 Eylül 2014 Yani öğrencilerimiz 15 Eylül 2014 tekrardan sıraların başına geçecekler

1 Dönem: 15 Eylül 2014 Pazartesi günü başlayacak ve 23 Ocak 2015'te sona erecek Yarıyıl (Sömestr tatili): 26 Ocak-6 Şubat 2015 2 Dönem: 9 Şubat 2015 Pazartesi başlayacak ve 12 Haziran 2015 günü sona erecek 2014-2015 eğitim öğretim yılı planlamaları çerçevesinde, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) hazırladığı genelgeye göre, 2014-2015 eğitim öğretim yılı Okul Öncesi Eğitim Öğretim ile İlkokul Birinci Sınıf Eğitim Öğretimi 8 Eylül 2014 tarihinde başlayacak İlk, orta ve liselerde 2014-2015 eğitim öğretim yılının 15 Eylül Pazartesi günü başlayacağı bildirildi Okullarda ilk yarı tatili ise 24 Ocak- 8 Şubat tarihleri arasında , okulların kapanışı 12 Haziran 2015 tarihinde yapılacak

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, öğrencilere karnelerini Eskişehir’de dağıtacak İlkokul, ortaokul ve lise son sınıf öğrencileri mezuniyetin yanında yaz tatilinde kayıt heyecanı yaşayacak Ortaokulların 8 sınıflarında okuyan öğrencilerin girdiği ikinci dönem ortak sınavların puanlarının dün açıklanmasının peşinden okul kontenjanları 4 Temmuz’da belirgin olacak 8 sınıf yerleştirmeye asıl puanları 7 Temmuz’da duyurulacak, 31 Temmuz-8 Ağustos 2014'de tercihler gerçekleştirilecek Tercih sonuçları ise 22 Ağustos’ta bildirilecek

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com