Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Genel Bilgiler > Firmalar & İşletmeler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
kullanılan, malzemeler, ses, yalıtımında

Ses Yalıtımında Kullanılan Malzemeler

Eski 06-21-2014   #1
b.a.f.

Ses Yalıtımında Kullanılan Malzemeler

İnsan hayatını olumsuz etkileyen faktörlerden biri de gürültüdür Gürültü insanları rahatsız ettiği gibi sıkıntı ve stres içerisine de sokmaktadır Bu sebepten dolayı okul ve hastahane gibi gürültünün olumsuz etki yaratacağı mekanlar ses yalıtımı ile güvence altına alınmıştır

Ses yalıtımı sinema salonlarında seslerin birbirine karışmaması için yine bu mekanlarda da kullanılmaktadır Peki ses yalıtımını hangi malzemeler sağlamakta şimdi bu malzemelere göz atalım

Cam Yünü: Isıya dayanıklı bu malzeme camın ergitilmesi ile elde edilmektedir Bu malzeme ses yalıtımında olduğu gibi ısı yalıtımında da kullanılmaktadır

Taş yünü: İnorganik hammadde olan bazalt taşının yüksek sıcaklıkta ergitilmesi ve kullanılacağı kalınlıkta prenslenmesi ile meydana gelir

Polietilen: Kullanım yeri amacına göre farklı boyut ve teknik özelliklerde boru ve levha olarak kullanılmak üzere üretilen bir petrol ürünüdür

Kauçuk Köpüğü: Hammaddesi kauçuk olan bu malzeme ısı ve ses yalıtımında kullanılır

Ahşap Yünü: Malzemesi ahşap olan bir yalıtım ürünüdür

Poliüretan: Günlük hayatta kullanılan buzdolaplarında bulunan malzemedir

Melamin Köpüğü: Yalıtımda kullanılan bu ürünün ham maddesi melamin plastiğidir

Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : Ses Yalıtımında Kullanılan Malzemeler

Eski 11-11-2017   #2
Kayıtsız

Cevap : Ses Yalıtımında Kullanılan Malzemeler

Merhaba, Emir Akustik Olarak ; En etikili ses yalıtımı için , tavan , duvar ve zemin kesit görselleri ile ses yalıtım detaylarını anlatan bir makalemiz var ziyaret edip gerçekte ne gibi malzemeler kullanıldığını profesyonel olarak öğrenmiş olursunuz SES YALITIMI : https://emirakustikcomtr/ses-yalitimi/
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com