Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
dersler, steve’den

Steve’Den Dersler

Eski 12-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Steve’Den Dersler

Her ne kadar bir grup tarafından Apple ve Steve Jobs çok farklı konumlara konulsa dahi şirket çalışanlarının düşüncelerinin yer aldığı kaynaklarda Jobs’ı sevmeyenlerin söyledikleri önemsenmeyecek konular değil
Kişisel hırsı, egosu gibi konuları bir yana bırakacak olursak iş hikayesi ile eşsiz örneklerden birisi olan Jobs’tan alacağımız çok ders olduğunu düşünüyorum
  • Bir işle meşgul olun Kollarınızı sıvayıp hemen işe koyulun
  • Zor kararlarla kafa kafaya çarpışın Jobs bazı zor kararlar almak zorundadır ama durumu tam karşıdan cephe alarak karşılar
  • Duygusal olmayın Şirketinizin sorunlarını sakin ve berrak bir kafayla değerlendirin
  • Kararlı olun Kolay olmamış olabilir ama Jobs Apple’a geri dönüp şirketi etkili bir şekilde yeniden organize etmeye başladığında kararlı ve adaletliydi Ne yapılması gerektiğini biliyordu Bunu açıklamaya zaman ayırdı ve ekibin de aynı doğruya gelmesini umdu
  • Tahmin etmeyin, bilgi alın Şirketi kapsamlı bir şekilde etüt edin ve kararlarınızı sezgilere değil verilere dayandırın Bu sert ama adaletlidir, doğru olan budur
  • Dışarıdan yardım alın Bütün yükü tek başınıza omuzlanmayın Jobs şirketin yardımını ister ve elde eder Müdürler herhangi bir kesinti ya da kısıntı yükünün omuzlanmasına yardım ederler
  • Odaklanmak “hayır” demektir Jobs Apple’ın sınırlı kaynaklarını şirketin iyi yapabildiği az sayıda projeye odaklar
  • Odaklanmış halde kalın, ürünlerin içinden çıkılmaz bir hale gelmesine izin vermeyin Ürünleri basit tutun, aşırı karmaşık bir teknoloji dünyasında bu bir erdemdir
  • İyi olduğunuz alan üzerine odaklanın; diğer her şeyi başkalarına devredin Jobs animasyon filmlerinin yönetmenliğini yapamaz ve Wall Street ile ilişki kurmaya çalışmaz İyi olduğu konular üzerine odaklanır

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com