Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Fizik / Kimya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
117, bilgiler, bulundu, element, element117, hakkında, temel, yeni

Yeni Element Bulundu 117. Element-117. Element Hakkında Temel Bilgiler

Eski 12-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Yeni Element Bulundu 117. Element-117. Element Hakkında Temel Bilgiler

Yeni Element Bulundu: 117 Element

Kaynakwh: Yeni Element Bulundu: 117 Element

Periyodik tablonun son satırında yer alan 117 elementin varlığı kanıtlandı Bu, son on yıl içerisinde bulunan ellinci element oldu

Rusya'nın Dabna şehrinde bulunan Joint Nükleer Araştırma Enstitüsü'nde keşfedilen element, periyodik tabloya yerleştirildi

Henüz bir isim verilmeyen elementi bulan Vanderbilt Üniversitesi'nden Joe Hamilton, konu hakkında "Bu elementler, evreni daha iyi anlamamızı ve birçok nükleer teoriyi test etmemizi sağlıyor" dedi

Bu tür elementlerin sadece laborotuar ortamında var olabildiklerini ve doğada çok çok az rastlanabildiklerini biliyoruz ama süper novalarda bu tür elementler kısa süreli olarak ortaya çıkabiliyor Bu araştırmalarda atomlar saniyenin 21 milyon ile 45 milyonda biri arasında var olup, sonrasında bozunuyorKaynakwh: Yeni Element Bulundu: 117 Element

Yeni elementler bulma serüveni son bin yıldır devam ediyor ama 20 yüzyılda daha ziyade atomların özelliklerini keşfetme ve doğada bulunmayan elementlerin yapay yollarla labarotuarlarda, proton, nötron bombardımanıyla elde etme üzerine araştırmalar yapıldı Bundan sonraki hedefler ise periyodik tabloda yeri boş kalan 112-116 ve 118 numaralı elementlerin kararlı hallerini bulmak

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com