Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Fizik / Kimya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
benzerlikleri, hakkında, hayat, kimya

Hayat Ve Kimya! - Hayat Ve Kimya Benzerlikleri - Hayat Ve Kimya! Hakkında

Eski 12-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Hayat Ve Kimya! - Hayat Ve Kimya Benzerlikleri - Hayat Ve Kimya! Hakkında

Hayat ve Kimya!

Kimya insanların yaşamlarını kolaylaştıran bir bilim dalıdırAslında Kimya insanların yaşamıyla iç içe geçmiş hata vazgeçilmez bir hal almıştırBudurumların neler diye bir soru sorulacak olursa başlıcaları şöyledir;İnsanlar hijenik bir ortamda yaşamak istiyorsa Kimyacılar tarafından işlenmiş Kimyasaller sayesinde (sabun,şambuan,deterjan,diş macunuvb) sağlıklı ve temizlik kültürünü kazanmışlardırDiğer bazı kimyasallerden elde edilmiş ürünleri sayacakolursak;

Kolanya,parfüm,gıda maddelerinin eldesi,plastik ürünleri,Enerji eldesi(pilvs),Su arıtılması ve temiz saglıklı bir su içe bilmek için,evlerimizin sağlıklı ve hijyenik olabilmesi için, ev hijyenlerinin eldesi(tuz ruhu,hbo,kireç sökücüler,haşere ilaçları

vb)

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com