Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Fizik / Kimya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
motosiklet, uçan

Uçan Motosiklet

Eski 12-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Uçan Motosiklet

Uçan Motosiklet

[Linkleri görmek için üye olun]
Avustralyalı helikopter pilotu Malloy, bütün servetini uçan motorsikleti icat etmeye harcadı Malloy, 2,5 yılın sonunda istediği sonuca ulaştı

Helikopter pilotu garajında dünyanın uçan ilk motosikletini [Linkleri görmek için üye olun] etti 32 yaşındaki Avustralyalı helikopter pilotu Christopher Malloy bütün servetini uçan motorsikleti icat etmeye harcadı Malloy, 2,5 yılın sonunda istediği sonuca ulaştı
Geleceğe yönelik proje olan "Hoverbike" 3048 metreye kadar çıkabiliyor ve hızı 100 mph olabiliyor Malloy, araba motoru ve karbon fiber uçak gövdesi kullanarak "Hoverbike"ı icat etti
148 kilometreyi yaklaşık 45 dakikada kat eden bu taşıtın fiyatının 45,000 ingiliz sterlininden (yaklaşık 119 bin TL) fazla olması bekleniyor
Güvenlik açısından da oldukça başarılı olan "Hoverbike"de düşerken kullanıcı yaralanmasın diye paraşütler var Ayrıca 3 eklentisi de düşüşte Hoverbike?ın parçalanmasını engelliyor
Christopher Malloy, "İcadımdan yüzde 100 emin değilim çünkü şehir içinde hiç denemedim İplerden kurtulduktan sonra nerelere gideceğini tahmin etmek zor Bir yandan da icadıma bir şey olacağından da korkuyorum çünkü türünün tek örneği" dedi
Malloy, görenlerin Hoverbike?ı Star Wars filmindeki taşıtlara benzettiğini de söyledi

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com