Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Edebiyat / Dil Bilgisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
hayat, türkçe

Türkçe Bir Hayat

Eski 12-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Türkçe Bir Hayat

Türkçe Bir
Hayat
Türkçe Bir Hayat Ömer Asım Aksoy'un saydamlık açıklık özveri çalışkanlık titizlik yalınlık gibi değerlerle örülmüş görkemli yaşamının kendi kaleminden öyküsüTürkçe Bir Hayat Aksoy'un 1958 yılında kaydetmeye başladığı yaşam serüveni 95 yıllık bir çağ tanıklığını içeriyor Antep savunmasına katılmak için yarıda bırakılan tıp eğitimi Nizip Cumhuriyet Müddeiumumiliği Gaziantep Halkevi Başkanlığı CHP Gaziantep İl Başkanlığı 1936-1950 yılları arasında kesintisiz dört dönem milletvekilliği Türk Dil Kurumu'nda kırk yılı aşkın bir süre yürütülen yoğun çalışmalar yetmişin üzerinde yapıt bitmek bilmeyen sağlık sorunları aile yaşantısı akrabalar arkadaşlar Yirmi beş yıllık çalışma arkadaşı Emin Özdemir kaleme aldığı "sunuş"ta Albert Camus'nün bir sözünden yola çıkarak Ömer Asım Aksoy'un Türkçeyi vatanı kabul edip yaşamı boyunca onun sınırlarında nöbet tuttuğunu belirtiyor

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com