Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Genel Bilgiler > Motorlu Taşıtlar

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
almanya, görünmez, otomobil, sokaklarında

Görünmez Otomobil Almanya Sokaklarında!

Eski 11-29-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Görünmez Otomobil Almanya Sokaklarında!

Yeni Mercedes imzalı bu otomobil görünmezlik özelliğine sahip, Almanya sokaklarında dolaşıyor

Geçtiğimiz günlerde dev otomobil üreticisi firma Mercedes'in görünmez arabası F-Cell ile sokaklarda dolaştı Almanya'da geçtiğimiz günlerde otomobil kullanıcılar ve halk sokakta ve caddelerde giden yeni bir araba gördüler Bu araba diğerlerinden farklıydı, çünkü bu araba GÖRÜNMEZ'lik özelliğine sahipti

Mercedes imzalı yeni F-Cell'in tanıtım reklamı yayınlandı Görenleri hayretlere düşüren bu araba şimdiden çok konuşulmaya başladı Yeni aracın videosunu izlemek isteyenler haberimizin altından ulaşabilecekler
Peki bu araba nasıl görünmez oldu?

Mercedes'ten gelen açıklamaya göre, atmosfere sıfır karbon salımı yaptığı bu sebeple görünmezlik kazandığı sölendi Hazırladıkları bu araç ile gelecek nesil otomobil teknolojisine ışık tutmayı başardılar Mercedes bu çalışmasıyla uzun yıllar akıllardan silinmeyecek gibi

Çalışma mantığı!

Araba tamamen LED'lerle kaplı, bir yüzeyi tamamen kamera gözleriyle kaplı olan arabaya değişik açılardan bakıldığında ortam ile bütünlük oluşturuyor Kısaca kullanılan teknoloji anlatmak istersek şu cümleyi kullanabiliriz: "Otomobilin aslında yaptığı, kamerayla aldığı görüntüleri, LED kaplı yüzeye yansıtmak"

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com