Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık > Cinsellik

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
cinsel, çocuğumun, istismara, karşı, kendisini, korumasını, öğretirim

Çocuğumun Kendisini Cinsel İstismara Karşı Korumasını Nasıl Öğretirim

Eski 11-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Çocuğumun Kendisini Cinsel İstismara Karşı Korumasını Nasıl Öğretirim

Cinsel eğitim ailenin görevi

Kızım 6 yaşında, ona kendisini cinsel istismara karşı koruması gerektiğini anlatmak istiyorum ama nasıl yapacağımı bilemiyorum Lütfen yol gösterin EY/Ankara

C insel istismarı önlemede en temel yaklaşım, cinsel eğitimdir Cinsel istismar ve cinsel eğitim konusunda en büyük görev de öncelikle aileye düşmektedir Aile çocuğa cinsel eğitim verirken ruhsal gelişim evrelerine uygun yaklaşımları benimsemelidir

BİLİNÇLENDİRİN
Okul öncesi dönemde, adı tam olarak cinsel istismar olarak vurgulanmasa bile taciz konusuna değinmek; çocuklara kendilerine istemedikleri bir davranış yapılması durumunda "Hayır" diyebilmeyi öğretmek gerekir Anne-babalar iyi ve kötü dokunuşları anlatırken; çocuklarını korkutup kaygılandırmadan, sakin ve yumuşak bir ifadeyle açıklama yapmaya özen göstermelidir Dikkat edilmesi gereken diğer nokta ise çocukları; internet kafeler, eğlence merkezleri, park gibi yerlerde dikkatli olmaları yönünde bilinçlendirmektir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com