Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık > Genel Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
hastasıyım, oruç, tutmak, ulser, ver, zarar

Ulser Hastasıyım Oruç Tutmak Bana Zarar Ver Mi?

Eski 11-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Ulser Hastasıyım Oruç Tutmak Bana Zarar Ver Mi?

Ulser hastasıyım oruç tutmak bana zarar ver mi?

59 yaşındayım Ülserin de dahil olduğu çok çeşitli rahatsızlıklarım var Ramazan ayında oruç tutmak vücuduma zarar verir mi? AT/İstanbul

65 yaşını geçenlerde şeker hastalığı, yüksek tansiyon, kalp, karaciğer, böbrek yetmezliği, ülser ve reflü gibi sağlık problemleri genellikle bir arada görülür Bu nedenle ilaç düzeni veya beslenme planındaki en ufak bir değişiklik bedene yansır Bu yıl Ramazan'ın sıcak bir aya denk gelmesi de sağlık sorunlarını artırabilir Kısacası, oruç tutmaya karar vermeden önce mutlaka doktorunuz ile görüşün İnsülin kullanıyor veya kan şekeri dengesizliği yaşıyorsanız daha dikkatli olun Şeker hastalığı, kalp, tansiyon gibi sağlık sorunları için bir veya birden fazla ilaç kullanıyorsanız, oruç tutmak için ilaç saatlerinizi kendi kendinize düzenlemeyin Doktorunuza danışın, eğer ilaçlarınız oruç tutmanız için bir engel oluşturmuyorsa ve saatleri kolaylıkla ayarlanabiliyorsa oruç tutun

HİPOGLİSEMİ VARSA
Daha önce fark etmediğiniz bir şeker düşüklüğü (hipoglisemi) problemi de kendini bu açlık saatlerinde gösterebilir Bu durumda, oruca devam etmeniz sakıncalı olabilir Dikkat edin!

DR ECE HATTAT

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com