Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Ülke & Şehirler > Türkiye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
karabük, kayadibi, köyü, tanıtımı, yenice

Kayadibi Köyü Yenice Karabük Tanıtımı

Eski 11-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kayadibi Köyü Yenice Karabük Tanıtımı

Kayadibi Köyü Yenice Karabük

Köy Muhtarı: TEVFİK KARAKAYA

Muhtarlık Erişim Bilgileri:

Telefon: 0 3707820047

Tarih

Köyün adı muhtarlık olarak bağlı olduğu kayaarkası köyünden gelmektedirKayaarkası köyüne göre Filyos nehri kenarında ve rakımı düşük olduğundan bu adı almıştırTCDD istasyonu na da sahip olan bu yer bir istasyon/mahalledir

Coğrafya

Karabük iline 43 km, Yenice ilçesine 13 km uzaklıktadırKöyün yolu asfalt olup Karabük-Zonguldak karayolun üzerindedirAyrıca Köyün içerisinden demiryolu geçmekte olup Zonguldak-Ankara demiryolu güzergahındaki en güzel istasyon olduğu bilinmektedirİstasyon yüksek çınar ağaçları arasında olup görülmeye değerdir

İklim

Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir

Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır

Altyapı bilgileri

Köyde ilköğretim okulu yokturÖğrenciler eğitimini taşımalı eğitim ile devam ettirmektedir Köyde, içme suyu şebekesi vardırKöy-des projesi ile mevcut şebeke suyu takviye edilmektedir kanalizasyon şebekesi yoktur Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur Sağlık ocağı ve sağlık evi de yoktur Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com