Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
hat, tezhib, yaprak, üzerine

Yaprak Üzerine Hat Tezhib

Eski 11-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Yaprak Üzerine Hat Tezhib

Muhterem hazırûn yukarıdaki sanat eserleri Kapalıçarşı İç Bedesten'de atolyesi bulunan Nick Merdenyan'a ait Efendi, bir gün elindeki yaprağı kitabın arasına koymmuş Yaprakla bir sonraki karşılaşması 2 sene sonra olmuş Tabi yaprak kurumuş geçen sürede ve dümdüz, narin bir kisveye bürünmüş Sonra şimşekler çakmış, acaba bunların üzerine bir şeyler nakşetsek nasıl olur diye, ve nakşetmiş de Eserlerin gördüğü teveccüh üzerine yola revan olmuş ve o gün bugün yaprakları üzerine meşke devam etmiş Yaprakları önceleri Hollanda'dan şimdilerde ise Florida'dan getirtiyormuş Kurutma işini kendi yapıyor, ve hat&tezhibi de Ben de bu amcadan habersiz bu işe girmenin hazırlıklarını yapıyordum Gerçi benimkiler gü yaprağı ama Bakalım akıbetimiz ne olacak
Dediğim gibi canlılarını görmek isterseniz Kapalıçarşı'ya gideceksiniz Eğer yaprak üzerine hat ilginizi çektiyse, çok daha eski ve orjinal örnekler için Bayezit Meydanı'ndaki İslam Eserleri Müzesine gitmelisiniz (öğrenciye bedava) Mükemmel tablolar ve yaprak çalışmaları var
Bu arada ikinci yapraşğın fiyatı 250 YTL

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com