Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Kitap Özetleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
babek, kitabının, kılıç, sıyrılmış, özeti

Sıyrılmış Kılıç - Babek Kitabının Özeti

Eski 11-03-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Sıyrılmış Kılıç - Babek Kitabının Özeti

Sıyrılmış Kılıç - Babek

Zerdüşt'ün Işığında Yaşayan Bir Halkın, Zalimliğe Karşı Baş Kaldırının, Kahraman Babek'in Romanı

Babek kükredi, tüm gücü ile zincirleri kırıp parçalamak ve Halifenin üzerine atılmak istedi Ferraşlar, siyah köleler onu zorla tutabiliyorlardı Babek yeşil af mendili ayakları altına alarak ezdi ve ileri doğru yürüyerek, Halifeye meydan okurcasına,

Ey insan kasabı, ben ateşperestim ve ateşperest olarak da ölceğim!

Benim tanrım ebedi Güneştir! diye bağırdı Sanki saray Halife Mutesim'in başında dönüp duruyordu, zorla kendini toparladı, bozulduğunu saklamaya çalıştı ve elini uzatarak Babek'in kılıcını kemerinde çekti

Bu kılıçla ne çok kafa kesmişsindir kim bilir?

Babek esefle başını salladı Kılıcımın kabzasındaki çizgilerin sayısı kadar! Ne yazık ki hilafetteki insan kasaplarının tamamını kesip kurtaramadım! Halife dudağını dişleri arasına alarak kan çıkıncaya kadar sıktı ve hükümdarlara yakışmayan bir çılgınlıkla bağırdı:

CellatCellatCellat!

Yazar : Celal Bergüşad

Yayınevi : Yurt Kitap

Sayfa Sayısı : 472

Etiket Fiyatı : 18,00 YTL

Basım Tarihi : Kasım 2005

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com