Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Kitap Özetleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
babi, esrar, kitabının, özeti

Bab-İ Esrar Kitabının Özeti

Eski 11-03-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Bab-İ Esrar Kitabının Özeti

Bab-ı Esrar Kitabının Özeti

"Ahmet Ümit'ın son romanı, Bab-ı EsrarYaşamı, aşkı ve inancı yeniden düşünmek için… Yedi yüz yıldır çözülemeyen sır; Şems-i Tebrizi cinayeti

Yedi yüz yıldır süren bir sevda; Şems-i Tebrizi ile Mevlânâ
Bab-ı Esrar sadece bir gerilim romanı değil, aynı zamanda bir sırlar kitabı Fantastik öğeleri kullanarak çok katmanlı bir dil yaratan Ahmet Ümit bu yapıtında Mevlevilik temelinde din ve inanç üzerine ilginç sorular soruyor Din ile aşk arasında, inanç ile sevda arasındaki ilişkiyi bambaşka bir açıdan gözlerimizin önüne seriyor

Dünyayı, yaşamı, inancı ve aşkı, yeniden düşünmemiz, yeniden araştırmamız, yeniden okumamız için

Sigorta Şirketinde çalışan Karen kimya Bir otel yangınıyla Konyaya gelirYangının otel sahibi tarafındanmı yoksa bir patlama sırasındamı çıktığını araştırırBu araştırmada ona Mennan Yardımcı olurAslında babası Konyalı olan Kimya Bu şehri pek sevmemektedirÇünkü babası onu küçükken bir arkadaşıyla terk etmiştirKarenin annesiyle babası Konyada tanışmışlardıKimyanın babasının adı Poyraz'dırBu ismi bir poyraz rüzgarıyla cami avlusunda bulunduğundan konmuşturKimyanın babası dergahta büyümüştürKitap Karenin Konyada yaşadığı maceraları anlatıyorKarene simsiyah giyinmiş bir adamın verdiği bir yüzüğün sırrını arıyorKarenin Konyadayken Rüyalarına Şemsi Tebrizi giriyorŞemsin Mevlana ile yaşamını anlatıyorKarenin sevgilisinin adı nigel (nigel bir siyahi)Kitap suçlunun bulunması ve karenin çocuğu doğurmaya karar vermesiyle bitiyorVe Poyraz ölüyor

Yazar : Ahmet Ümit

Yayınevi : Doğan Kitap

Sayfa Sayısı : 396

Etiket Fiyatı : 20,00 YTL

Basım Tarihi : Kasım 2008

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com