Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Kitap Özetleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
dündar, kitap, lüsyen, tavsiyesi

Lüsyen - Can Dündar Kitap Tavsiyesi

Eski 11-03-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kitabın Künyesi
Can Yayınları
Fiyatı : 28,50 TL
Ekim 2010,
ISBN: 9789750712333

Kitap Kapağı

Kitap Hakkında
Atatürk, dans etti Lüsyenle… Tevfik Fikret ona edebiyat dersi verdi İnönü, evlerinde satranç oynadı Nazım Hikmet, sofralarında yemek yedi Kimler yok ki, bu belgesel romanın sayfaları arasında: Mehmet Akiften Victor Hugoya, Damat Feridden Oscar Wildea, Yahya Kemalden Hindenburga, Necip Fazıldan, Karındeşen Jacke, Abdülmecidten Namık Kemale, Sultan Reşaddan Talat Paşaya Geçen asrın en ünlü portreleri… Ve onların arasında bir çağ yangınının tam ortasında yaşanmış inanılmaz bir aşk hikâyesi…

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-03-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

Tarihîbir aşk hikâyesi

Can Dündar'ın, Lüsyen adlı kitabı, Türk edebiyatının büyük şairi Abdülhak Hâmid'in, Belçikalı Lüsyen'le yaşadığı aşkı anlatıyor

Can Dündar, kitapta, daha önce hiç dile getirilmemiş sayısız anekdotu aktarıyor Atatürk'ün Lüsyen'le dansı, Keriman Halis'in Türkiye güzeli seçildiği yarışmanın jürisinde yaşananlar, Abdülhak Hâmid ile Nâzım Hikmet'in edebiyat tarihimiz açısından kritik önem taşıyan buluşması bu öykülerden yalnızca birkaçı Sayfa sayısı: 544, Fiyatı: 28,50 TL

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com