Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Kitap Özetleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
boyalı, jerzy, kosinski, kuş

Boyalı Kuş - Jerzy Kosinski

Eski 11-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kosinki’nin imzasını taşıyan ve çocukluk anılarını barındıran Boyalı Kuş, otobiyografik bir roman özelliği gösteriyor Boyalı Kuş, E Yayınları aracılığıyla okurlarla buluşturuluyor

Boyalı Kuş'un daha ilk sayfalarında okurun karşısına savaşı, karmaşayı ve korkuyu çıkaran yazar Jerzy Kosinski, romandaki her şeyi bunların içine gizliyor

Romanın kahramanı olarak seçilen küçük çocuk - ki Jerzy Kosinski'nin kendi çocukluğu olarak değerlendiriliyor – bütün olayları kendi bakış açısı ve ağzıyla okura anlatıyor 2 Dünya Savaşında ailesi tarafından başta saklanan ama daha sonra akrabalara emanet edilen bir çocuk bu süreçte savaşın tüm acımasız detaylarına şahit oluyor Ölüm ve vahşet, sayfalar boyunca küçük çocuğum gözünden okura aktarılmaya çalışılıyor Henüz 6 yaşında olan kahramanımız fiziksel özellikleri itibariyle diğer insanlar tarafından çingene zannedilecek ve hayatı daha da zorlaşacaktır 1939 yılında başlayan roman, 1944 yılına kadar sürmektedir Köylülerin gazabına da uğrayacak olan kahraman, şiddet de görecektir

172 sayfa uzunluğundaki Boyalı Kuş, Aydın Emeç tarafından Türkçeye kazandırıldı Jerzy Kosinski tarafından kaleme alınan Boyalı Kuş, E Yayınları etiketiyle yayımlanıyor

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com