Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > Serbest Forum

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
dolabı, sevgi

Sevgi Dolabı

Eski 02-04-2010   #1
\Hale\

Sevgi Dolabı

Düşünün ki önünüzde bir dolap var Bu dolapta 4 bölüm var Her bölümde kutular Bu kutuların içinde sevginiz ve nefretiniz var
En üst bölümdeki kutularda ‘en çok sevdiklerinizi’ saklıyorsunuz
İkinci bölümde "Seviyorum ama fazla da güvenmiyorum" dediklerinizi
Üçüncü bölümde "herkes gibi biri benim için" dediklerinizi
ve En altta da "nefret ediyorum veya kesinlikle güvenmiyorum" diye adlandırdıklarınızı
Buraya kadar her şey tamam
Asıl sorgu şimdi başlıyor Siz hiç en üst bölüme koyduğunuz birisini, bir tek söz yüzünden, en alt bölümdeki kutulara
kattınız mı?
Değerinden fazla değer verdiniz mi birine? Ya nefret ediyorum dediğiniz birini zaman ile sevdiniz mi? Siz hiç yanıldınız mı? Utandınız mı o bir zamanlar arkasından attığınız kişinin şuanda en yakın dostunuz olduğu için? Hiç itiraf ettiniz mi "seni hiç sevmezdim" diye?
Ya da hiç kızdınız mı "ne de çok güvenirdim sana" diye
İnsan hiç ‘bir söz’ ile en sevdiğini en nefret ettiği kişilerin arasına katabilirimi? Doğru mu? Bir zamanlar göklere çıkarttığınızı yerin dibine atmak olur mu? Yakışır mı size?
Hâlbuki bir zamanlar aranızdan su sızmazdı Yeri gelir ekmeği bile paylaşırdınız, kaldı ki düşünceleriniz, duygularınız Bu kadar çok şeyi paylaştığın birini tanımamazlıktan gelebilir misin?
Sizlere bir tavsiye
Hiç bir zaman ilk gördüğünüz birini ‘sevmedim’ diyerek, dolabınızdaki en alt bölümdeki kutulara atmayın Zaman tanıyın,sabredin Gerekirse kutulara kaldırmayın, dolabın önünde bekletin Zamanı geldiğinde o kişi zaten dolabında bir bölümü kendi seçecektir Aynı şekilde, ilk gördüğünüz birine ‘sanki 10 yıldır tanıyorum’ diyerek, en üst bölüm’e kaldırıp, yere göğe sığdırmayın Arkadaşlık, dostluk ve en önemlisi sevgi zaman ister Senin haberin olmadan o dolabında kendine yer bulacaktır Yeter ki siz sabredin ve dolabınızı geniş tutun
Dolabınızın en üst bölümündeki kutuları ASLA atmayın Değerli bir hazine gibi saklayın En alt kattakileri de her hafta çöpe boşaltın Göreceksiniz, gün gelecek dolabınız sadece ‘SEVDİKLERİNİZ’ ile dolacaktır İşte o zaman gerçek mutluluğu bulacaksınızdır…
Bir şey daha
Bu dolap herkeste vardır
O sizin sevginizi barındırdığınız KALBİNİZDİR
alın

Cevap : Sevgi Dolabı

Eski 02-04-2010   #2
Yar'e

Yüreği sevgi dolu canım arkadaşım, özlemişim hikayelerini Hoşgeldin
İmam Gazâli (ra)
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 02-04-2010   #3
bukett

mükemmel ya süper gerçekten bayıldım

G€rç€k ßana bîr adım daha yaklş gafl€t ßnd€n ßîr adm daha g€rî at ama uzak dr ßnd€n d€ssas

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 02-05-2010   #4
\Hale\

Alıntı:
Yar'e tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Yüreği sevgi dolu canım arkadaşım, özlemişim hikayelerini Hoşgeldin
Canım arkadaşım benim teşekkür ederim Biliyormusun forum ortamını özlemişim
Buket arkadaşımızada burdan teşekkür ediyorum

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 02-05-2010   #5
Yar'e

Alıntı:
\Hale\ tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Canım arkadaşım benim teşekkür ederim Biliyormusun forum ortamını özlemişim
Ben de özledim ama bizim eski ortamı özledim Zira bir ara içinde bulunduğum forumda da bizim o eski ortamdan eser yoktu İnşallah burada olacak Bakarsın asker kardeşimiz de gelince çekeriz onu da buraya, zaten bizden çok fazla uzak durabileceğini sanmıyorum

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com