Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Genel Bilgiler > Pratik Bilgiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
çözümler, doğal, için, kötü, nefes

Kötü Nefes İçin Doğal Çözümler

Eski 12-01-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kötü Nefes İçin Doğal Çözümler

Tazelenmenin tek yolu nane ve gargara değil Gerçek şu ki, bunlar sadece problemi maskeliyor Güvenle gülümsemenize yardımcı olacak doğal ağız kokusu savaşçılarını açıklıyorum

KEREVİZ, ağız kokusuyla baş etmede son derece başarılıdır, çünkü çok fazla lif içerir Lif zengini besinler tükürük oluşumuna yardımcı olur ve bu da ağız kokusuna neden olan plakları yok etmeye yarar Havuç ve elma da lif zengini besin seçenekleri arasındadır

C VİTAMİNİ, ağız kokusunun başlıca nedenleri olan dişeti hastalıkları ve dişeti iltihaplarını önlemeye yardımcı olur C vitamini bakımından zengin yiyecekler tüketerek bakteriler için barınılmaz bir ortam oluşturmuş olursunuz Portakal, mandalina gibi narenciyeler tüketerek veya çilek ve kavun yiyerek günlük C vitamini ihtiyacınızı karşılayın

SİYAH ÇAY, plakların dişlerinize yapışmasını önleyen güçlü bir antioksidan olan polifenollerle dolu olduğundan nefesinizin kötü kokmasını engeller Plak oluşumu, diğer diş problemlerinin yanı sıra kötü kokulu nefese neden olur Ayrıca araştırmalar, polifenollerin ağızdaki bakteri oluşumunu engelleyerek bu bakterilerin neden olduğu ağız kokusunu en aza indirgediğini gösteriyor

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com