Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Atatürk Köşesi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
anıtkabir, ataya saygı defterine, yazılanlar

Anıtkabir "Ata'ya Saygı Defteri"ne Yazılanlar...

Eski 05-04-2007   #1
virüs

Anıtkabir "Ata'ya Saygı Defteri"ne Yazılanlar...

Alman ve Türk ulusları arasındaki dostluk ve bağlılık ruhu içinde çağdaş Türkiye’nin Ata’sı ve Avrupa’ya giden yolun mimarı Mustafa Kemal Atatürk’ün eseri önünde saygı ile eğiliyorum
Angela MERKEL
Almanya Başbakanı
5 Ekim 2006

Kazanım ve kayıpların ölçeceğini kavramak için, yalnızca zamanımızın göreceli güvenliğinden 1915 Gelibolu Muharebesî'nin çetin çatışmalarını tam olarak anlayabiliriz Avustralya ve Türkiye'nin kesinlikle sahip çıktığı şey ortak tarihimizdir; cesaret, fedakarlık, ve karşılıklı saygıya dayalı bir tarih Avustralya ulusu Gelibolu Muharebesi'nin sonucunda oluşmuştur Aynı zamanda Türkiye için milli onurun yeniden canlandığı ve büyük komutan ve modern Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve lideri Mustafa Kemal Atatürk'ün ortaya çıktığı bir yer olmuştur Avustralya, Atatürk'ün savaşı takip eden yıllardaki dostluk sembolünü hiçbir zaman unutmayacaktır ve hayatını kaybedenlerin annelerine söylediği sözler günümüze kadar Avustralya halkı arasında yankılanmaya devam edecektir
Michael Jeffery Avustralya Genel Valisi 26 Nisan 2006

Atatürk’ün büyüklüğüne olan saygımı belirtiyor ve bu iki yakın ülkenin samimiyetinin gelişmesini arzu ediyorum
Koizumi Junichino
Japonya Başbakanı
10012006

Modern Türkiye’nin siyasi, ekonomik, sosyal ve kültür alanlarındaki etkileyici başarıları, büyük siyaset ve devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’e derin hürmetler niteliğindedir
Ben de Romen halkı adına, Türk halkının menfaatlerine hayatını ve eserlerini adayıp kendi ülkesinin kaderinde etkili bir iz bırakarak, bütün dünyadaki barış ve ilerleme ideallerine ilham kaynağı olan modern Türk Devleti’nin kurucusu ve 20 yüzyılın simgesel kişiliğine en derin saygılarımı sunmak istiyorum

Calin Popescu Tarceanu Romanya Başbakanı Ankara, 01022006

70 yıl kadar önce,İsveç Veliaht Prensi, Cumhurbaşkanı Kemal Atatürk'ün İsveç'in yeni Türkiye Cumhuriyeti ile yakın ilişkiler kurma dileğinden emin olmasını sağlamak için Ankara'ya resmi bir ziyaret yaptı O günden beri ilişkilerimiz pek çok farklı alanda olumlu yönde gelişti

Kraliçe ve ben de Türkiye'ye resmi ziyaretimizde, büyükbabamın adımlarını takip ediyoruz Milletlerimiz arasındaki süregelen yakın ilişkilerimize olan bağlılığımızı yeniliyoruz

İsveç Kralı
Carl XVI Gustav ile
Kraliçesi Silvia

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-04-2007   #2
Ergenekon

Teşekkürler, eline sağlık
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-04-2007   #3
brave83

Atatürk sadece ülkemizde değil tüm dünyada yaptıkları ile kabul görmüş bir liderdir

Emeğine sağlık güzel paylaşım olmuş

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-05-2007   #4
O_Z_A_N_6_1

GÜzel bir paylaşım teşekkürler
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-05-2007   #5
doctor88

eline saglıktesekkurler
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com