Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Biyografiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ata, bin, biyografi, yesâr

Ata Bin Yesar Biyografi

Eski 09-01-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Ata Bin Yesar Biyografi

Ata Bin Yesar Kimdir

Ata Bin Yesar hayatı

Ata Bin Yesar Tâbiîn devrinde Medîne'de yetişen büyük âlimlerden Künyesi, Ebû Muhammed Medenî'dir Hilâlî lakabı ile de tanınmaktadır Peygamber efendimizin, sallallahü aleyhi ve sellem mübârek hanımlarından hazret-i Meymûne'nin kölesidir Kendisi gibi yüksek âlimlerden olan Süleymân, Abdülmelik ve Abdullah bin Yesâr'ın kardeşidir Yaklaşık 659 târihinde doğdu Hazret-i Osmân'ın zamânında yaşı küçüktü 84 yaşında 743 tarihinde İskenderiye'de vefât etti

Ata Bin Yesar Anne Duası

Atâ bin Yesâr anlattı: Yolculuk yapmakta olan bir kervân, bir yerde mola vermişti Fakat bu sırada bir merkebin sesi onların uyumalarına mâni oldu Bunun üzerine bu sesin geldiği tarafa doğru gittiler Sesin geldiği yere varınca kıldan yapılmış çadır içerisinde, yaşlı bir kadınla karşılaştılar O kadına; "Bu merkep sesi nereden geliyor Onun sesinden bir türlü uyuyamadık?" dediklerinde, kadın; "O merkep gibi ses çıkaran benim oğlumdur Hayatta iken bana eşek diye hitâb ederdi Allahü teâlâya onu eşek yapması için bedduâ ettim Onun için böyle her gece sabaha kadar merkep gibi ses çıkarır" dedi Bunun üzerine kervan sâhipleri o kadına; "Bizi onun kabrine götür, onun kabirdeki hâline bir bakalım" dediler Kabre gidip, açıp baktıklarında, boynunun eşek boynu gibi olduğunu gördüler

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com