Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Biyografiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
biyografisi, günşıray, mahir

Mahir Günşıray Biyografisi

Eski 09-02-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Mahir Günşıray Biyografisi

Mahir Günşıray Kimdir

Mahir Günşıray Hayatı

Mahir Günşıray Sinema Sanatçısı Orhan Günşiray'ın oğludur Mahir Günşiray 10 Ağustos 1960 tarihinde İstanbulda Doğdu

Mahir Günşıray Hacettepe Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Devlet Konservatuarı, Tiyatro Bölümü mezunudurMahir Günşıray Leeds Universitesi, The Workshop Theatre'da yüksek lisans yapıp, Mimar Sinan Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Sahne ve Görüntü Sanatları Bölümü'nde sanatta yeterlik yapmıştır

Mahir Günşıray Bursa Devlet Tiyatrosu, İstanbul Devlet Tiyatrosu, Tiyatro Stüdyosu, Theatre an der Ruhr (Almanya), Tiyatro Ti ve Tiyatro Oyunevi'nde çalışan sanatçı, ayrıca sinema ve dizi filmlerde de rol almış, Samuel Beckett'in "Film" adlı video filmini yönetmiştir

Mahir Günşıray 1987'den bu yana çeşitli üniversite ve özel eğitim kurumlarında (özel tiyatrolar) eğitmenlik yapmakta, halen kurucularından olduğu Tiyatro Oyunevi'nde çalışmaktadır

Mahir Günşıray Rol aldığı bazı oyunlar

-Yalnızlıklar

-Tol

-Döne Döne

-Gavara

-Evlenme

-Unutmak

-Efrasiyabın Hikayeleri

-Osnalı Dram Kumpanyası

-Ceza Kolonisinde

-Hikaye-i Don Kişot

-Hizmetçiler

-Kan Kardeşler

-Adam Adamdır

-Getto

-Bernarda alba'nın Evi

-Cimri

Mahir Günşıray Filmleri

-Bıçak Sırtı - 2008

-Mahşer- 2007

-Gitmek - 2007

-Kaybolan Yıllar - 2006

-Sağır Oda - 2006

-Seni Çok Özledim - 2005

-Ayışığı Neredesin - 2004

-Çaylak - 2003

-Parçalanma - 1998

-Yer Çekimli Aşklar - 1995

-Avrenos'un Müşterileri - 1995

-Metamorfoz - 1992

-Sarı Tebessüm - 1992

-Seni Seviyorum Rosa - 1992

-Kaldırım Serçesi - 1989

-Ayaşlı ve Kiracıları - 1989

-Baharın Bittiği Yer - 1989

-Dudaktan Kalbe - 1988

-Bebek - 1979

-Oğlum Oğlum - 1965

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com