Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > ForumSinsi Ansiklopedisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
edildi, illerde, okullar, tatil

Hangi İllerde Okullar Tatil Edildi?

Eski 09-01-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Hangi İllerde Okullar Tatil Edildi?

8 Şubat Kar Tatili olan iller

Kar tatili olan iller 8 şubat

Kar nedeni ile 8 şubat 2012 okulların tatil edildiği iller şöyle;

ANKARA

Ankara'nın Çubuk ilçesinde, aşırı kar yağışı nedeniyle okullar bir gün tatil edildi

Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu toplantısında alınan karar gereği yarın ilçe genelinde ilk ve orta öğretim kurumlarında eğitime bir gün ara verildiğini, kararın ulaşımda yaşanacak muhtemel olumsuzluklar nedeniyle alındığını kaydetti

Bugün kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitim veren okullarda öğleden sonra yarım gün ara verilmişti

YOZGAT

Yozgat'ta etkili olan kar yağışı nedeniyle il genelinde ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, etkili kar yağışı nedeniyle il genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bugün ara verileceği bildirildi

Yozgat Valiliği de, kamuda çalışan engelli ve hamilelerin yarın idari izinli olduklarını duyurdu

AĞRI

Ağrı merkez ve ilçe merkezleri hariç, köyler, beldeler, yatılı ilköğretim okulları ve taşıma merkezli okulların yoğun kar yağışı ve aşırı soğuk nedeniyle 3 gün tatil edildiği bildirildi

Ağrı Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, il ve ilçe merkezleri hariç, köyler, beldeler, yatılı ilköğretim okulları ve taşıma merkezli okulların Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri yoğun kar yağışı ve aşırı soğuk nedeniyle 3 gün tatil edildiği belirtildi

Açıklamada, ortaöğretim kurumlarında yapılan not yükseltme sınavlarına katılamayan öğrencilerin, okul yönetimi tarafından belirlenecek tarihlerde not yükseltme sınavlarına girebilecekleri kaydedildi#Sayfa#

MALATYA

Malatya il merkezinin ardından 8 ilçede de okullar tatil edildi

Malatya Valiliği; Yeşilyurt, Pütürge, Doğanyol ilçelerinde de 8 Şubat Çarşamba ve 9 Şubat Perşembe günleri ilköğretim ve liseleri 2 gün tatil etti Kale, Arguvan, Akçadağ ve Doğanşehir ilçelerinde ise 8 Şubat Çarşamba günü için ilköğretim ve liseler tatil edildi

Arapgir ilçesinde ise okullar 8 Şubat Çarşamba, 9 Şubat Perşembe ve 10 Şubat Cuma günü olmak üzere 3 gün tatil edildi

BİNGÖL

Bingöl'de yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 2 gün ara verildi

Bingöl Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışı ve kötü hava koşulları nedeniyle il genelindeki tüm okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarında 8-9 Şubat tarihlerinde eğitime ara verildiği bildirildi

ELAZIĞ

Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğünün internet sitesinden yapılan açıklamada da, İl Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı karar doğrultusunda 10 ilçedeki ilk ve orta dereceli okullarda, yoğun kar yağışı nedeniyle 8 ve 9 Şubat'ta eğitime ara verildiği bildirildi

Belirtilen tarihlerde il merkezinde ve ilçelerde bulunan taşımalı eğitim yapılan okulların da tatil edildiği kaydedildi

KONYA

Etkili olan kar yağışı nedeniyle eğitime Konya'nın Bozkır ilçesinde 1,5 gün, Karaman'ın Sarıveliler ilçesinde ise yarım gün ara verildi

Bozkır Kaymakamı Mustafa Sarıkaya, yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla Bozkır merkez, belde ve köylerindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 1,5 gün ara verildiğini belirtti

Sarıkaya, yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarında yol açma çalışmalarının devam ettiğini söyledi

Beyşehir'de de etkili olan kar yağışı, yaşamı olumsuz etkiliyor İlçede köylülerin geçim kaynağı olarak beslediği kıl keçileri, etkili olan ağır kış şartlarına rağmen beyaz örtüyle kaplı açık arazilerde her gün sürüler halinde yürüyüşe çıkarılıyor

Sürü sahipleri, kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle küçükbaş hayvanlarını beslemekte zorluk çekiyor Sürüler, uzun süre kar altında ot bulmaya çalışırken, besin ihtiyaçlarını alandaki kurumuş yapraklarla karşılamaya çalışıyor

KARAMAN

Karaman'da da etkili olan kar yağışı, hayatı olumsuz etkiliyor Yağışlar nedeniyle Sarıveliler ilçesinde okulların bugün öğleden sonra tatil edildiği bildirildi

Karaman-Mersin karayolu Sertavul Geçidi'nde da kar yağışı yüzünden ulaşım güçlükle sağlanıyor Başyayla ve Sarıveliler ilçelerinde sabah saatlerinden buyana yoğun şekilde devam eden kar yağışı, ilçe merkezlerinde 80 santimetreye kadar ulaştı

Kar yağışı nedeniyle Sarıveliler-Konya, Başyayla-Konya ve Sarıveliler-Alanya yolları ile bu ilçelere bağlı 15 köy yolunun kapandığı bildirildi

ÇANKIRI

Çankırı'da etkili olan kar yağışı nedeniyle Orta ilçesi ve bağlı köylerde eğitim yapılamayacak

Çankırı Valiliğince yapılan açıklamada, sabah saatlerinde başlayan ve aralıksız devam eden kar yağışı nedeniyle Orta ilçesi ve köylerinde eğitime bir gün ara verildiği belirtildi

Valilik, daha önce yaptığı açıklamada da Çankırı merkez ile Eldivan ve Şabanözü ilçelerinde yarın eğitim yapılamayacağını bildirmişti

ADIYAMAN

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde yoğun kar yağışı nedeni ile okullar 3 gün tatil edildi

Gölbaşı'nda dün akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle ilçe merkezi ile köy ve beldelerdeki ilk ve ortaöğretim düzeyindeki okullarda 3 gün eğitime ara verildi Gölbaşı Milli Eğitim Müdürü Aziz Özduman yaptığı açıklamada, etkili olan kar yağışı nedeniyle okulların 3 gün tatil edildiğini belirtti Özduman, "Şiddetli kar yağışı nedeni ile köy yollarının kapalı olması taşıma servislerinin taşımayı yapamaması ve öğrencilerin can güvenliği için ilçe hıfzıssıhha kurulu kararı ile okullar 3 gün tatil edilmiştir" dedi

İlçede devam eden kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken birçok köy yolu da ulaşıma kapandı Yetkililer yol açma çalışmalarının sürdüğünü bildirdi

SİVAS

Kar yağışının etkili olduğu Sivas'ın Yıldızeli İlçesi'nde de ilk ve orta dereceli okullar da 2 gün tatil edildi

Sivas'ın Şarkışla ilçesinde ise köy yollarının kapalı olması nedeniyle taşımalı eğitime 1 gün ara verildiği belirtildi

TUNCELİ

Kar yağışı nedeniyle Tunceli il merkezi ve Mazgirt ilçesinde 3 gün, Sivas'ın Yıldızeli ilçesinde 2 gün eğitime ara verildi

Tunceli kent merkezi ve Mazgirt ilçesinde, yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 3 gün ara verilmesi kararlaştırdı

Kar yağışının etkili olduğu Sivas'ın Yıldızeli ilçesinde de ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 2 gün ara verildi

AFYON

Afyonkarahisar il merkezinde eğitime kar nedeniyle bugün ara verildi

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kar yağışı nedeniyle merkez ile merkeze bağlı köy ve beldelerde bulunan tüm okullarda eğitime bir gün ara verildiği bildirildi

ISPARTA

Isparta merkez ile Gönen ilçesinde etkili kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi

Vali Memduh Oğuz, kar kalınlığının 20 santimetreye ulaştığını, bu nedenle ilköğretim okulları ve liselerde bir günlük tatil kararı aldıklarını belirtti

Kar yağışının Gönen ilçesinde de etkili olduğunu söyleyen Vali Oğuz, ''Gönen'de kaymakam arkadaşımız okulları tatil etti Diğer ilçelerdeki kaymakam arkadaşlarımıza da talimat verdim Kar yağışının etkili olduğu bölgelerde eğitime ara verilecek'' dedi

Oğuz, ilçelerde kapalı köy yolu bulunmadığını bildirdi

ANTALYA

Antalya'da şiddetli yağış ve fırtına nedeniyle Büyükşehir Belediyesi sınırlarındaki ilköğretim okulu ve liselerde eğitime ara verildi

Antalya Valiliğinden yapılan açıklamada, hava muhalefeti nedeniyle Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde kalan okullarda eğitime, bugün ara verildiği bildirildi

ÇORUM

Çorum'un Sungurlu ilçesinde, etkili olan kar yağışı nedeniyle eğitim-öğretime bir gün ara verildi

Etkili kar yağışı nedeniyle Sungurlu'da merkezdeki okullar hariç, köylerdeki okulların, taşımalı eğitim yapılan okulların ve birleştirilmiş köy okullarının yarın için tatil edildiği bildirildi

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com