Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > ForumSinsi Ansiklopedisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
argon, eğitim, kaynakçısı, süresi

Argon Kaynakçısı Eğitim Süresi

Eski 09-01-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Argon Kaynakçısı Eğitim Süresi

Argon kaynakçısı eğitim süresi ve içeriği

Argon kaynakçısı eğitim süresi, Argon kaynakçısı eğitim içeriği

Argon Kaynakçısı mesleğinin eğitim süresi ilköğretimden sonra 2 yıl, lise ve daha üst

düzeyde genel eğitimden sonra ise 1 yıldır Endüstri meslek liseleri metal işleri

bölümünde eğitim süresi ise 4 yıldır

Merkezi Eğitim Merkezlerinde; pratik eğitim işletmelerde gerçekleştirilmekte olup,

haftada 1 gün teorik eğitim mesleki eğitim merkezlerinde verilmektedir

Meslek Lisesinde eğitim; okulda teorik, atölye ve laboratuar ortamında ve işletmelerde uygulamalı olarak yapılmaktadır Teorik eğitimde Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve

Ahlak Bilgisi gibi genel kültür dersleri yanında meslek bilgisi dersi de verilmektedir

Bu mesleğin teorik eğitiminde öğrenciler;

Kaynak atölyelerinde bulunan; makine, takım, araç ve gereçleri teknolojik kurallara

göre kullanabilmeyi, güvenli ve verimli çalışma alışkanlıklarını kazanırlar, yapılacak

işlere ait takım, makine ve malzeme seçimlerini yapabilmeyi öğrenirler Ayrıca genel

kültür derslerini mesleki eğitim merkezlerinde almaktadırlar

Pratik eğitiminde ise; kaynak atölyesini, kullanılan makine ve takımları, işe göre alet

seçimini, her aleti usulüne göre kullanmayı, takım ve makinelerin bakım ve onarımını

yapmayı, kaynak işlemlerini tekniğe uygun ve yeter çabuklukta yapmayı,

kaynakçılıkta meydana gelebilecek kazaların oluş nedenlerini, iş emniyet kurallarına

uygun davranmayı öğrenirler

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com