Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > ForumSinsi Ansiklopedisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
eğitim, günü, ile, ilgili, konuşma, kuruluş, metni, milli, vakfı

Milli Eğitim Vakfı Kuruluş Günü İle İlgili Konuşma Metni

Eski 09-01-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Milli Eğitim Vakfı Kuruluş Günü İle İlgili Konuşma Metni

Milli Eğitim Vakfı Kuruluş Günü İle İlgili Yazı

Milli Eğitim Vakfı Kuruluş Günü İle İlgili kompozisyon

19 Şubat Milli Eğitim Bakanlığı Vakfı kuruluş günüdür Her yıl bu gün okullarımızda, vakfın kuruluş amaçları anlatılır Vakfın ülke, il, ilçe düzeyindeki çalışmaları sergilenir Bu çalışmalardan örnekler sunulur

Milli Eğitim Bakanlığı, anaokulundan üniversiteye kadar öğrenci ve yurttaşların her tür eğitimi ile görevlidir Eğitim hizmetleri, diğer hizmetlere göre daha pahalı olduğundan bakanlık bütçesi bu konuda yetersiz kalmaktadır Halkın ve öteki kuruluşların yardımlarını sağlamak amacı ile 19 Şubat 1981 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı Vakfı kurulmuştur

Vakfın kurucuları gerçek kişilerle, Öğretmenler Bankası, İş Bankası, TCZiraat Bankasıdır Vakıf, kuruluşunu izleyen kısa sürede, il ve ilçe düzeyinde şubeler açmıştır Eğitime katkıda bulunacak sosyal ve fiziki yapının geliştirilmesine yardımcı olur

Milli Eğitim Vakfı kuruluşundan bu yana halkımız ve çeşitli kamu ve özel kuruluşlarından büyük ilgi ve yardım görmüştür Vakıf, sağladığı gelirleri Milli Eğitimin amaçları doğrultusunda düzenli olarak değerlendirmektedir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com