Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > ForumSinsi Ansiklopedisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
alemdar, biyografi, yalçın

Alemdar Yalçın Biyografi

Eski 09-02-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Alemdar Yalçın Biyografi

Alemdar Yalçın Kimdir

Alemdar Yalçın Hayatı

Alemdar Yalçın,1950 Kayseri Doğumludur edebiyat profesörü, araştırmacıdır

Alemdar Yalçınİlk ve orta öğrenimini Kayseri'de tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nü bitirdiAlemdar Yalçın Edirne Erkek Öğretmen Okulu ve Kırıkkale Lisesi’nde öğretmenlik yaptıktan sonra 1979 yılında Üniversitesi Yüksek Öğretmen Okulu'na atandı 1977'de "1920/1928 Yılları Arasında Yazılan Romanlarda Batıl İtikatlar ve Boş Taassup" isimli yüksek lisans tezini, 1982 yılında "İkinci Meşrutiyet Tiyatrosu'nda İçtimai Meseleler" isimli doktora tezini tamamladı

Alemdar Yalçın1984 yılında Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Eğitimi Bölümü'ne yardımcı doçent olarak atandı 1986 yılında Rotterdam Eğitim Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak çalıştı 1987 yılında Gazi Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı ve Radyo Televizyon Bölüm Başkanı olarak görev yaptı Aynı yıl içinde UNESCO Milli Komitesi üyeliğinde bulundu

Alemdar Yalçın 1989'da Bağdat Üniversitesi Diller Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nde misafir öğretim üyesi olarak çalıştı Alemdar Yalçın Bu sırada İngiltere’de Eastbourne’de dil ve eğitim çalışmalarına katıldı

Alemdar Yalçın Birinci Körfez Harekatı öncesi 1991'de geri dönerek Gazi Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu'ndaki müdür yardımcılığı görevine devam ettiAlemdar Yalçın 1991'de bu görevinden ayrılıp Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Eğitimi Bölümü'ndeki görevine döndü ve aynı yıl doçent oldu

Alemdar Yalçın Gazi Eğitim Fakültesi'nde Dekan Yardımcısı, Gazi Üniversitesi bünyesinde yeni kurulan Eğitim Bilimleri Enstitüsü'nde Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı

Alemdar Yalçın Şubat 2008'de hem Rektör yardımcılığından hem Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanlığından ayrıldı Bu görevlerin dışında Prof Dr Alemdar Yalçın Türkiye Bilimsel ve Kültürel Araştırmalar Merkez Tübikam Başkanı olarak çalışmalarını sürdürüyor

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com