Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Edebiyat / Dil Bilgisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ile, ilgili, kompozisyon, umut

Umut İle İlgili Kompozisyon

Eski 09-01-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Umut hayattaki hırsımıza bağlıdır Biz ne kadar azimli olursak, o kadar çok hırslı ve umutlu oluruz Bu durum biraz da beklentilerimize bağlıdır Biz ki çıkışı olmayan bir yolu umutlarımızla aşarsak, o zaman hayata iyi bir adım atmış oluruz!

Umut, hasta bir insanı yatağından kaldıran, gözleri kör birine görmeyi sağlayan, hatta fakir bir insanı bile zengin yapan en önemli faktördür İnanın ki bu hayatta çok bencil insanlar var İşini hep şansa bırakanları düşünemiyoruz bile…

Umudun zıttı olan karamsarlık da çok kötü bir şeydir Kimi insanlar çabalamak yerine karamsarlığa düşüp;”Yok olmadı, yapamayacağım, ben bittim” gibi sözler söyleyip, o durumdan kurtulmayı akıllarına bile getiremezler Bu şartlar altında bile böyle davranıyorsalar, savaştaki insanlar nasıl yaptı? Onları ne kurtardı? Sevdiklerinin umutlarıyla, kendi umutlarıyla bu güne gelmediler mi?forumsinsinet Kendileriyle birlikte bizi de getirmediler mi? Şunu anlayın ki ölümden bile ancak umutla kurtulabiliriz…

Hayattaki adımlarımızı umutla atarız Bu adımlarda bir kere bile karamsarlığa kapılırsak, o an yere düşeriz Tekrar çabalarsak kurtulabiliriz Aynen çağdaş insanların yaptığı gibi Unutmayın karanlık bir dünyayı bir ışık, bin umut kurtarır!

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com