Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Aşk & Sevgi - Bayanlar, Erkekler > Aşk & Sevgi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
eşim, karım, olbeni, olma, tamamla

Eşim Olma Karım Ol!Beni Tamamla...

Eski 08-26-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Eşim Olma Karım Ol!Beni Tamamla...

Eşim olma, karım ol! Bakma daha ilkel durduğuna sen, ruhu vardır kelimelerin “Karı-koca” “eş”ten daha çok şey anlatır Hatta belki bize unutulmuş bir şeyi söyler

Sahi, biliyor musun? Neden erkeğe “koca”, kadına da “onun karı” demiş eskiler?

Eşim değil, karım ol! Kedilerin eşi olur, terliklerin de… İnsanın eşi olmaz Bir ömür eşlik ediyor diye mi sevgiliye eş denir? Eşlik etmek yeter mi? Fazlasını beklemez mi insan yârinden? Kelimeleri yitirmeseydik anlardık belki, evlenecek erkeğe eskilerin neden ”koca” dediklerini Çünkü “koca” bilge demektir, yüce demektir Koca demek, dağ demektir Ve ne kadar yüce olursa olsun, üstünde kar olmayan dağ eksiktir Dağların yücesine kar yağar diye kadına da “kocanın karı” demişler Bakma şimdi evlenenlerin “karı-koca” ilan edildiğine “Koca ve onun karı” olmalıdır aslında Yani yüce bir dağ olmalı adam Kar gibi pak ve masum olmalı kadın Örtmeli ve bir ömür, süsü olmalı dağın Çünkü üşür tepesinde kar olmayan dağ, ne kadar yüce olursa olsun, yarım görünür…

Eşim olma, karım ol! Bana benzemeye çalışma sakın Bana benden lazım değil bir tane daha Ama unutma ki sensiz yarımım Her zaman söylemem, ama sen anla

Eşim olma, karım ol! Beni tamamla…

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com