Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık > Genel Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bitkiler, kusmaya, nelerdir, yardimcı

Kusmaya Yardimcı Bitkiler Nelerdir

Eski 08-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Midenin içindekilerini elde olmayarak ağız yolu ile dışarı atmaya kusmak kusulan şeye de kusmuk denir Kusmanın bir çok nedeni vardır Örneğin zehirli bozulmuş yiyecekler içki gastrit ve ülser gibi mide hastalıkları bazı besinlere karşı hassasiyet bazı ilaçlar kanser mide kanaması mide fıtığı sinirlenme migren araç tutması zehirlenme kansızlık sarılık tiroid hastalıkları hamilelik ve çocuklarda kabakulak bademcik veya bağırsak hastalıkları sırasında kusma görülür

Tedavinin ilk şartı kusmanın nedenini belirlemektir Tedavi nedene göre yapılır Hasta kustuktan sonra sırt üstü yatırılır Birşey yedirilmez Bir bardak buzlu su yudum yudum içirilir Ayrıca tedavi amacıyla aşağıdaki reçeteler uygulanır

Tedavi için gerekli malzeme : Ihlamur su
Hazırlanışı : 4 bardak kaynak suya 1 çorba kaşığı ıhlamur konur 10 dakika bekletildikten sonra 1 su bardağı içilir

KUZU KULAĞI KÖKÜ: 1 bardak kaynar suya 10 gr ince kıyılmış kök konur 10 dk bekletilip içilir

Kuzu kulağı kökleri kaynatılır şurup yapılıp içilir

DEMİR HİNDİ: 1 kilo kaynar su ya 20 gr demir hindi konur soğuyunca süzülür şekerle tatlandırılır günde birkaç bardak içilir

Bulantıyı kesmek için 1 bardak su ile şerbet yapılır İçerisine 1 çay kaşığı karbonat bir miktar limon tuzu konulup eritilir Gazoz hali ne getirilir Bulantı kesilinceye kadar yudum yudum içilir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com