Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Edebiyat / Dil Bilgisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
haftası, kompozisyon, kızılay, örneği

Kızılay Haftası Kompozisyon Örneği

Eski 08-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kızılay Haftası Kompozisyon Örneği

Kızılay haftası kompozisyon örneği

Kızılay kamu yararına olan sosyal bir hizmet kurumudur Her yıl 29 Ekim – 4 Kasım tarihleri arası Kızılay Haftası olarak kutlanmaktadır

Kızılay her zaman karşılaşılan afetlerle salgın hastalıklarla mücadele eder Bu bakımdan sağlık ve sosyal dayanışma açısından önemlidir Kan bağışı aşılar gibi konularda halkın bilinçlenmesine de yardımcı olur İnsanları ve toplumu her konuda bilinçlendirir ve insanlık duygusunu yüceltir Yardım ve birlik duygularını geliştirir Kızılay’ın önemi yaşanan afetlerle daha da ortaya çıkmaktadır Örneğin; 1999 Marmara depreminde depremden zarar gören insanların yardımına koşup onlara ilâç yiyecek ve içecek dağıtması bunu ortaya koyar Yani tam bir kara gün dostudur

Kızılay dil din ırk ayrımı yapmaksızın tüm insanlığa yardım elini uzatır Bayrağındaki beyaz renk yaralı askerlerin gömleklerini kırmızı ay ise kan izlerini simgeler Kan bağışı üzerine dikkat çekerler Kimi insanlar kan vermenin zararlı olduğu düşüncesindedirler Oysa sağlıklı her insan kan verebilir Kan bağışı hem kemik iliğinin yağlanmasını önleyip kan yapımını canlı tutar hem de insanın dolaşımına dinçlik ve canlılık kazandırıp kanın yerine genç hücrelerin dolaşıma katılmasını sağlar

Kızılay’ın yaptığı tüm yardımlar halkın yardım ve bağışlarından oluşur En basitinden bir Kızılay pulu almak ya da kan bağışı yapmak bile önemli bağıştır Bir gün biz de felâkete uğrarsak Kızılay’ın bizim de yardımımıza koşacağını unutmamalıyız

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com