Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Edebiyat / Dil Bilgisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
insan, kitap, kültür, özeti

İnsan Ve Kültür Kitap Özeti

Eski 08-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

“İnsanlar benzerler çünkü kültürleri benzer İnsanlar benzemezler çünkü kültürleri farklıdır; İnsanlar değişirler çünkü kültürleri değişmektedir”

Her bilimin ve her kitabın kişisel bir öyküsü vardır 19 yy'ın ortalarında insanbilim kutsal yaratılış inancına karşı evrimciler ve Hegelci bir ruha karşı Marksçı tarihi maddeciler arasında sanki bölünmüştü İkinci Dünya Savaşı'nı izleyen onyıllarda giderek kültürleşti; benzerlik farklılık değişim ve gelişim vb çoğu sosyal olay/olgular kültür ile açıklandı

İNSAN ve KÜLTÜR ünlü 68 kuşağı gibi bir üniversite amfisinde yapılan ‘İnsanbilime Giriş' dersiyle doğdu 12 Mart ertesinde yazıldı ve basıldı 12 Eylül'ün dayandığı ve dayattığı Türk- İslam Sentezi ideolojisine direndi Bildik yüzyıl sona ererken varlığını sürdürdü 2005 GENOM bulgularını maddi manevi hemen her kültürel olay ya da olguyu genlere indirgeyen teknoloji dalgasıyla sarsıldı Biyo-kültürel yaklaşıma rakip çıkmadığı için hayatta kaldı; üniversite içinde ve dışında aranır oldu

Yeni basım kapsamlı ve özenli bir güncelleme gerektirdi Yeni metin BOYUT tarafından yayına hazırlandı ve basıldı Böylece emekliliğini beklerken arşive kaldırılmaktan kurtulan İNSAN ve KÜLTÜR yeniden doğdu

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com