Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Edebiyat / Dil Bilgisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
aşı, başı, hakkında, kompozisyon, kışın, pişenin, pişer, yazın

Yazın Başı Pişenin Kışın Aşı Pişer Hakkında Kompozisyon

Eski 08-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Yazın Başı Pişenin Kışın Aşı Pişer Hakkında Kompozisyon

Yazın Başı Pişenin Kışın Aşı Pişer hakkında Kompozisyon

Yazın Başı Pişenin Kışın Aşı Pişer açıklaması:ekmek parası kazanmak için çalışmak ve yorulmak gerektiğidir Buna göre çalışma düzeni şöyle kurulabilir:
1 - Geçim için çalışma zorunluluğu;
2 - Çalışan insanların kazancı;
3 - Örnekler;
4 - Fikir ve görüşlerin derlenmesi; sonuç;

Yazın Başı Pişenin Kışın Aşı Pişer Kompozisyon
"Her mutluluk her geçim rahatlığı; sıkı sürekli ye yorucu bir çalışmanın sonucu ve mükâfatıdır Zamanında çalışmayan elindeki fırsatları değerlendirmeyip vakit geçiren insanlar geçim sıkıntılarından kurtulamazlar Bunlar başkalarının sırtından geçinmeye alışmış zararlı kişilerdir

Bin bir zorlukla dolu olan hayatta ekmek parası kazanmak zannedildiği kadar kolay bir iş değildir "Ekmek aslanın ağzında" deyimi bu zorluğu çarpıcı bir benzetmeyle vurgular Geçim yolunda herkes kendine göre bir çaba bir gayret gösterecektir Her işin yapılmasını gerektiren bir zaman vardır Bu zamanda keyfimiz ve arzumuz dışında çalışmak belki bize ağır gelebilir Bunun sonucu geçim için başkalarına muhtaç duruma düşebiliriz Onurlu kişiler hiçbir zaman böyle durumlara düşmek istemezler

Bu nedenle insan çalışmasını gerektiren şartların güçlüğü karşısında yılgınlığa kapılmadan var gücüyle çalışmalıdır Tarlada çiftçi yazın güneşin altında; fırıncı ateşin karşısında; madenci toprağın derinliklerinde; gemici fırtınalı denizlerde hep aynı amaç geçinmek için çalışır Ne mutlu kendi emeğiyle geçinenlere"

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com