Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
çabalari, engelleme, islamiyeti, türklerin, yaymasini

Türklerin İslamiyeti Yaymasini Engelleme Çabalari

Eski 08-24-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Türklerin İslamiyeti Yaymasini Engelleme Çabalari

Yakın tarihte ABD ve Rusya nın devlet başkanları olan Reegan ve Gorbaçov Cenevre'de buluşup şu kararları almışlardır:
"Dünyada islamiyet hızla yayılmakta ve müslüman ülkelerde maddi ve manevi bir kalkınma varBu mutlaka önlenmeli ve dini uyanış 'islami görünen 'sapık inançlara kanalize edilmeliİslam ülkelerinin kendi aralarındaki her türlü ilişkiler ve dayanışmalar önlennmeliÖnümüzdeki asrın potansiyel lider ülkelerinden Türkiye'nin güçlenmesine mani olunmalı ve muhtemel bir islam dünyası liderliğine geçit verilmemeliTürkiye'nin hem islam alemi hemde batı ile arası açılarak tecrit edilmesi mutlaka sağlanmalı"
Eski Milli Eğitim Bakanlarımızda Ali Naili Erdem,"Oramiral Hilmi Fırat bana şöyle anlattı"diyerek şu olayı nakleder:"efendim dün gece Hamburg ta inşa edilen bir gemimizi teslim aldıktan sonra ,onuruma verilen yemekte,çok üst rütbeden bir ecnebi subay bana hitaben yaptığı konuşmada şöyle dedi:Sayın Komutanım, hristiyanlar dinlerinin Asya'ya yayılmasını engellediğinizden ,Slavlarda sıcak denizlere inmelerini önlediğinizden sizleri sevmezlerŞimdi siz 70 milyonsunuz ve eğer toplum olarak karnı tok sırtı pek olursanız bu 50 milyon silah demektir ki bununla dünyanın dengesi bozulurBunu düşmanlarınız gibi dostlarınızda istemezlerBu nedenledirki sizler hep dıştan alacağınız yardımlarla yaşar durumda olmalısınızHiçbir zaman kendi ayaklarınız üzerinde durmamalısınız,hep dizlerinizin üzerinde yaşamalısınızBununiçinde Türkiye devamlı bir kargaşa içinde olmalıdırBunun nasıl alacağını sorarsanız söyleyeyimBu abaza,bu çerkez,bu gürcü,bu az,bu arap,bu kürt diyerek birbirine kırdırırız"
Tarihte 16 sı büyük olmak üzere Türk Milleti 180 dolayında devlet kurmuştur1915 dünya savaşının çıktığı yıllarda bağımsız tek bir müslüman devlet vardı OSMANLIBugünde demokratik ve az çok hatırı sayılır bir tek müslüman devlet var TÜRKİYE CUMHURİYETİ
11/12/2007 Tarihinde resmi ziyaret için gelip Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül ile görüşüen Ürdün Kralı Abdullah bu gerçeği yaptığı basın açıklamasında itiraf etmiş ve Türkiye'nin islam aleminin lider devleti olduğunu söylemiştir
İngiliz tarihçi Bernard Lewis 1996 yılında İstanbul'da verdiği konferansta şöle demiştir:Bugün islam alemi yeni bir lider bekliyorBunun zamanı geldiBuda Osmanlı torunları olan sizlersinizYitik yitirildiği yerde aranır"
Haçlı aleminin çökertmek var gücü ile çalışması bu sebeptendir(Abdullah Uçar ın FETİH VE FATİH isimli kitabından alınmıştır)

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com