Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Genel Konular

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
milleti, peygamberleri, yalanladı

Ad Milleti De Peygamberleri Yalanladı.

Eski 08-24-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Ad Milleti De Peygamberleri Yalanladı.

Ad milleti de peygamberleri yalanladı
Kardeşleri Hud, onlara: "Allah'a karşı gelmekten sakınmaz mısınız? Doğrusu ben size gönderilmiş güvenilir bir elçiyim; Allah'tan sakının ve bana itaat edin Buna karşı sizden bir ücret istemiyorum;benim ecrim ancak alemlerin Rabbine aittir Siz her yüksek yere koca bir bina kurup, boş şeyle mi uğraşırsınız? Temelli kalacağınızı umarak sağlam yapılar mı edinirsiniz? Yakaladığınızı zorbaca mı yakalarsınız? Artık Allah'tan sakının ve bana itaat edin Bildiğiniz şeyleri size verenden sakının; davarları, oğulları, bahçeleri ve akarsuları size O vermiştir Doğrusu hakkınızda büyük günün azabından korkuyorum" dedi
"İster öğüt ver, ister öğüt verenlerden olma, bizce birdir Bu durumumuz öncekilerin geleneğidir Biz azaba uğratılacak da değiliz" dediler(Kur'an-ı Kerim, Cüz 12, Sure 11:Hud)

İşte bu zalimlerİşte bu azgınlarHiç acımadan eziyorlar karşılarına dikilenleriNimetin bolluğu şımartmış onları Yeryüzünde sürekli hakimiyet sağlamak ve ebediyen yaşamak rüyasıyla iş yerleri kurmuşlarİşte bunlara karşı çıkıyor Hud (AS) Hem de bu derece katiyetle Bir müminin yiğitliği, korkmazlığı, üstünlüğü ve Rabbine olan güveniyle Tam ve kesin olarak ayrılıyor onlardan Meydan okuyor aldırmaksızın Müsade etmeyin bana diyor Sonra da kalkıyor onların Allah'a karşı gelişlerinin, şımarıklıklarının ve cüretkarlıklarının sebebini izah ediyor kendilerine
H u d peygamber bu derece kesin ve sarsılmaz bir direnişle çıkmıştı onların karşısına Biliyordu çünkü Rabbinin hakiki gücünü Ve yakinen inanıyordu ki bu zalimler, bu diktatörler, bu şımarık azgınlar sadece ve sadece birer canlıdırlar Ve yine yakinen biliyordu ki, Rabbi her canlıyı alnından yakalayacaktır Neden öyleyse bunca şımarıklık yapmaktaydı bu azgın canlılar? Halbuki Rableri onları yeryüzünde halifesi kılmıştı Ve O vermişti onlara bunca nimeti, malı, mülkü ve refahı Üretim ve imal gücünü O lutfetmişti Bunu da denemek için yapmıştı yoksa sırf oldum olasıya değil Dilerse Rabbi bunların hepsini tekrar ellerinden alabilirdi Ve başkalarını getirirdi onların yerine Bir zararları da dokunamazdı onun Rabbine O'nun hükmünü geri çevirmek güçleri de yoktu Şu halde neden korkacaktı H u d peygamber onlardan? Veren alan, dilediği kimseye dilediği şekilde tasarruf yetkisi bulunan onun Rabbi değil miydi?
Dava adamları kendi ruhlarında ve iç alemlerinde böyle yaşatmalıdırlar Rablerine olan inançlarını Ancak o zaman zalim ve azgın cahiliyet putlarının karşısına böyle yiğitçe dikilebilir ve üstünlüklerini izah edebilirler Maddi kuvvetlerin, sınai kuvvetlerin, beşer ilminin mahsulü olan kuvvetlerin ve tecrübeye dayanan, deneylere istinat eden aletlerin ve sistemlerin kuvvvetlerinin karşısına Ve bilmelidirler ki, Rableri her canlının alnından yakalayacaktır İnsanlar, bütün insanlar sadece birer canlıdırlar, başka değil
Ve bir gün muhakkak dava adamları kendi kavimlerinin karşısına bu şekilde bir katiyet ve ayrılıkla çıkmalıdırlar İşte o zaman bir kavim içinde iki millet teşekkül edecektir Birisi Allah'ın dinine bağlanacak ve O'ndan başkalarının buyruğunu reddecektir, diğeri de Allah'tan başkalarının dinine bağlanacak ve Allah'a karşı gelecektir
Bu kesin ayrılığın tamamlandığı gün muhakkak Allah'ın vaadi tahakkuk edecek ve mü'minler muzaffer olacaklardır Allah düşmanları ise hak ve yeksan Ama bunun şekli belli olmaz Akla gelen ve gelmeyen şekillerde olabilir İslam davasının tarihine göz attığımız zaman görürüz ki, Allah dostlarıyla düşmanlarının arasını ancak Allah dostlarıyla düşmanları ancak akide esası üzerine ayrıldıkları gün ayırmış ve Allah düşmanlarının işini bitirmiştir Onlar yanlız ve yanlız Allah'ın hizbi olup ondan başkasına bağlanmadıkları ve başkalarından yardım dilemedikleri zaman Allah kati hükmünü vermiştir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com