Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
biyomedikal, mühendislik

Biyomedikal Mühendislik

Eski 08-24-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Biyomedikal Mühendislik

Programın amacı

Biyomedikal mühendislik programının amacı, Tıp ve sağlık bilimlerinde kullanılan ileri teknoloji ürünü cihazları tasarlayacak ve geliştirecek teknik elemanları yetiştirmektir

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Biyomedikal mühendislik programında bilgisayar, matematik fizik, kimya gibi temel derslerin yanısıra, tıbbi biyoloji, biyokimya, biyomalzeme, sinyaller ve sistemler, mikroişlemciler, biyomekanik, biyomedikal enstrümantasyon, biyoteknoloji, tıbbi görüntüleme sistemleri gibi dersler okutulur ve uygulama yaptırılır

Gereken Nitelikler

Biyomedikal mühendisliği programına girmek isteyenlerin matematik ve fiziğe ilgili, elektronik, bilgisayar ve sağlık bilimlerine meraklı ve bu konularda başarılı, bilimsel çalışmayı seven, yeniliklere açık, dikkatli ve sorumluluk sahibi kimseler olmaları gerekir

Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları işler

Bu programdan mezun olanlara Biyomedikal Mühendisiı unvanı verilir Biyomedikal mühendisleri, kalp pilleri, yapay organlar, diyaliz makinesi tasarımı ve imalatı, tıp alanında kullanılan elektronik ve bilgisayar sistemlerinin kurulması ve çalıştırılması,kan analizi için gereken sensörler, röntgen cihazları, anjiyo vb tıbbi görüntü sistemlerinin tasarlanıp imal edilmesi gibi işleri yürütürler

Çalışma Alanları

Biyomedikal mühendisler hastanelerde, ilaç ve medikal endüstrisinde, çevre koruma ile ilgili kuruluşlarda, Türk Standartlar Enstitüsü, Hıfz-ı Sıhha da genetik tanı ve tedavi ile ilgili kuruluşlarda çalışma olanağı bulabilirler

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com