Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
100, ankarada, destek, eğitime, imzalandı, kampanyası, protokolü

Eğitime % 100 Destek Kampanyası Protokolü Ankara'da İmzalandı

Eski 08-24-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Eğitime % 100 Destek Kampanyası Protokolü Ankara'da İmzalandı

Eğitime Yüzde 100 Destek Kampanyası kapsamında, Ankara'da okul yapımı ve tamiratını öngören 7 ayrı protokol imzalandı Milli Eğitim Bakanlığı Başöğretmen Salonunda, Milli Eğitim Bakanı Doç Dr Hüseyin Çelik'in katılımıyla protokol imza töreni düzenlendi

Bakan Çelik, protokollerin imzalanmasından önce yaptığı konuşmada, geçen yıl eylül ayında Eğitime Yüzde 100 Destek Kampanyası başlatıldığını anımsatarak, kampanyayla verilen mesajı halkın çok iyi algıladığını ve bunun bir sinerjiye dönüştüğünü söyledi

Bugün de bu kapsamda hayırseverlerin desteğiyle okul ve spor salonu yapımı ile okul tamiratı öngören 7 ayrı protokol imzalanacağını, bunların maliyetinin 15 katrilyon lirayı bulduğunu belirten Bakan Çelik, Aydınlanmaya katkıda bulunan tüm hayırseverlere teşekkür etti

Kampanya başladığından bugüne kadar 248 okul ile 86 ek bina yapımı ve 147 okulun da tamiratı için hayırseverlerle protokol imzalandığını bildiren Bakan Çelik, ayrıca okulların donanımı için de ciddi katkılarda bulunulduğunu kaydetti

Bakan Çelik, Eğitim sadece konsolide bütçenin merhametine terk edilemeyecek kadar önemli bir meseledir 2004 yılının sonuna kadar 500 okula ulaşmayı hedefliyoruz Kampanyamızı duyurmak için farklı yöntemlere başvuracağız diye konuştu

Daha sonra, protokollere imza atıldı Bakan Çelik, destekte bulunan hayırsever kişi ve kuruluşların temsilcilerine birer buket çiçek verdi ve kampanyayı simgeleyen rozet taktı

Protokoller kapsamında, Nallıhanda Ahmet Remzi Öntaş Anaokulu, Mamak'ta Mamak Belediye Başkanı Gazi Şahin tarafından Nedim İnal İlköğretim Okulunun bahçesinde Gazi Şahin Spor Salonu, Sincanda hayırsever Özgen Akbilek tarafından babası Selahattin Akbilek adına lise, Yenimahalle'de Ostim İlköğretim Okuluna ek bina ve spor salonu ve hayırsever Hacı Mehmet Uçar tarafından Güdül Karacaören Köyündeki Hacı Mehmet Uçar İlköğretim Okulunun ek binası, Rotary Kulübünce Mamak'ta Rotary Yeşiltepe İlköğretim Okulu ek binası yaptırılacak

Ayrıca, YÖK üyesi Özgün Ökmenin başkanı olduğu Eğitim Dostları Vakfı da Yenimahallede 10 Yıl İlköğretim Okulu'nun genel onarımını gerçekleştirecek

Bakan Çelik, Özgün Ökmen ile protokol imzalarken, Bir de bizim YÖKçülerle anlaşamadığımızı söylersiniz diye espri yaptı

Yazının Orjinali için lütfen wwwmebgovtr adresini ziyaret ediniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com