Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Kitap Özetleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ilgın, neva, olut, özeti

Neva Özeti İlgın Olut

Eski 08-23-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Neva Özeti İlgın Olut

KİTABIN KONUSU :

Kitapta çok genişçe yer verilmekte olan gençlik yılları sendromu yaşanmaktadırYazarın bunu bu kitapta ne kadar iyi işlediğini görmakteyizSonu acıda bitse kitap bize gençlik yıllarındaki bir erkek ve kızın ilişkilerini tam anlamıyla anlatıyor

2-KİTABIN ÖZETİ:

İlk olarak yolculuğumuza İzmir’de başlıyoruzLise yıllarındaki dört delikanlıyı tanıyoruzHepsinin kendine göre hayalleri varBütün gençler şehirlerindeki bir üniversitede okumak istiyorAma Ilgın illede İstanbul’u istiyorBabasıda ünlü bir doktor olan Ilgın İstanbulda bir tıp fakültesini kazanıyorİlk dört senesi çeşitli deneyimlerle geçiyorHep hayalindeki gerçek kızı arıyorEn sonunda istediği gerçek kızı Neva’yı buluyorBirlikte çok mutlu oluyorlarHatta işleri o kadar ciddiye vardırıyorlar ki ailelerinide tanıştırıp nişanlanıyorlarTan evlenme arifesindeyken Neva’nın gençlik yıllarında yaptığı çok küçük bir hatadan kavga ediyorlar ve Neva intihar ediyorIlgın doğal olarak yıkılıyor ve kitap sona eriyor

3-KİTABIN ANAFİKRİ :

Kitapta verilmek olan çok kuvvetli iki olay varBirincisi kesinlikle başkalarını geçiş olan gençlik hataları yüzünden yargılamayınİkincisi hayata bakarken daha geniş bir pencereden uzanın

4-OLAYLARIN VE ŞAHISLARIN DEĞERLENDİRİLMESİ:

Olaylar ve şahıslar yazar tarafından çok ince elenip sık döşensede akıcı kitap içerisinde çok iyi ayırt edilebiliyor

5-ŞAHSİ GÖRÜŞLER :

Bana göre kitap konusu bakımından çok güzel bir kitapGüzel olmasının iki nedeni varBirincisi verilen olayın gerçekten alınmasıdırİkincisi yaşanılan olayların herkesin başına gelinebilir olmasıdır

6-YAZAR HAKKINDA KISA BİLGİ :

Yazarın fazla bir yazarlık deneyimi olmadığını okuyan herkes anlayabilirAma yazar kitabında çağrışım tekniğiyle yazması hatasını azda olsa örtüyorYazarımız İzmir doğumludurBu kitap onun ilk denemesedirHalen Ankara’da doktorluk yapıyor

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com