Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > ForumSinsi Ansiklopedisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bahçelievler, lisesi

Bahçelievler Lisesi

Eski 08-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Bahçelievler Lisesi

Lise künyesi adı = Bahçelievler Anadolu Lisesisloganı = Sloganamblemi = 130px eğitim dili = Türkçe yabancı dil = Türkçe, diğer Türk dilleriyle birlikte Altay dil ailesinin bir kolunu oluşturur Bu ailenin diğer üyeleri Moğolca, Mançu-Tunguzca ve Korecedir Japoncanın Altay dil ailesinin bir üyesi olup olmadığı konusu tartışılmaktadır

Almanca, Almanca kökleri Hiristiyanlık öncesi döneme dayanan, Almanca da Deutsch olarak adlandırılan gelişmiş bir dildir Hint-Avrupa dillerinin Cermence koluna bağlıdır ve dünyanin yaygın dillerinden birisidir Avrupa Birligi'nin resmi dillerinden biri ve en cok konusulanıdır Özellikle Almanya, Avusturya, Lihtenşıtayn, Lüksenburg, İsviçre'nin büyük bölümü, İtalya'nın güney Tyrol bölümü, Belçika'nın dogu kantonları, Polonya ve Romanya'nın bazı bölgeleri ve

İngilizce kuruluş = İngiltere kökenli bir dil olan İngilizce ABD, Avustralya, Yeni Zelanda, İrlanda, Güney Afrika ve Kanada gibi pek çok ülkede ana dil olarak kullanılıyor İngilizce 380 milyon kullanıcısı ile dünya üzerinde en çok konuşulan 3 dildir (Çince ve Hintçe'den sonra)

30 Eylül 1985 türü = Anadolu Lisesi müdür = Ali Fuat Sönmezşehir = Bahçelievler, İstanbul ülke = Türkiye web_sitesi = [http://wwwbalweb/ wwwbalwebtr]

Bahçelievler Anadolu Lisesi (BAL), İstanbul Bahçelievler`de yeralan bir Anadolu Lisesi`dir

==Tarihçe==1985 yılında kurulmuş olan okul, aynı zamanda İstanbul`un ilk sur dışı Anadolu Lisesi olma unvanını da elinde tutmaktadır Okulun renkleri bordo-laciverttir Kurucu müdürü Mehmet Çolakoğlu`dur

==Fiziki yapı==
Eğitim dili Almanca ve İngilizce olan okul, 14000 m² alan üzerine kurulmuştur Okul 30 Eylül 1985 yılında Vilayet Töreniyle şu andaki binadan 400 m uzaklıkta olan Koza İlköğretim Okulu`nda Eğitim-Öğretimine yurt dışından gelen 200 öğrenci ile başlamıştır
1986 Mayıs ayında hali hazırda kullanılan ana bina inşaatı tamamlanarak açılan binaya geçilmiş, orta ve lise sınıflarıyla eğitim-öğretim sürdürülmüştür 1986- 1987 yılında ortaokul ve liseden mezun vermeye başlamıştır

==Eğitim ve Öğretim==1989- 1990 eğitim-öğretim yılı itibariyle ilk kez ikişer şube olarak hazırlık sınıflarından başlamak üzere her yıl tüm sınıflara Almanya, Avusturya ve İsviçre`den gelen öğrenciler kabul edilmekte, böylece açılış yılından itibaren mezun vermektedir Birinci yabancı dil Almanca, ikincisi dil İngilizce`dir

2 adet eğitim - öğretim binası, bir spor salonu ve bir de açık halı sahası vardır Okulda öğrenci ve öğretmenlerin faydalanmakta olduğu fizik, kimya, biyokimya, sosyal bilimler ve bilgisayar laboratuvarları ayrıca bir kütüphane mevcutturAyrıca okulun proje okulu secilmesi nedeni ile her sınıfta projeksionlu akıllı tahta sistemleri uygulamaya geçmesi için altyapılar tamamlanmış ve sınıfların bu sisteme geçişi beklenmektedir Böylece ögretmenler derslerini kendilerine verilen dizüstü bilgisayarlarla görsel ve öğrenci merkezli bir şekilde işlemeye başlayacaklardır

==Mezunlar Derneği==2007 yılında kurulmuş olan Bahçelievler Anadolu Lisesi Mezunları Derneği BALDER e http://groupsgooglecom/group/bahcelievleranadoluliseliler?lnk=li&hl=tr ile ulaşılabilinir

Linkler [http://wwwbalwebtr Bahçelievler Anadolu Lisesi Resmi Web Sitesi] [http://wwwbal-dernet BALDER Bahçelievler Anadolu Lisesi Mezunları Derneği]

Bu makale, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Bahçelievler Lisesi maddesinden kopyalanmıştır Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında özgürce kullanılabilir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com