Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > ForumSinsi Ansiklopedisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bahçeşehir, fen, lisesi, teknoloji

Bahçeşehir Fen Ve Teknoloji Lisesi

Eski 08-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Bahçeşehir Fen Ve Teknoloji Lisesi

bağlantısızEkim 2006
2006-2007 öğretim yılında(bu sene) açılmış olup Türkiye`de ilktirBahçeşehir Kolejinin ve Uğur dershanelerinin sahibi Enver Yücel tarafından kurulmuşturNormal fen liselerine örnek teşkil etmesi temennisi ile kurulan bu lise , Amerika`da bulunan Thomas Jefferson Fen ve Teknoloji Lisesi`ni örnek alarak müfredatını oluşturmuştur

Okulda diğer eğitim kurumlarından farklı olarak Bilgi ve İletişim Teknolojilerine Giriş, Bilgisayar Bilimlerine Giriş, Bilgisayar Ağları, Mekatronik Sistemler ve Uygulamaları, VBnet ile Programlama, Java ile Programlama, Web Programlama, Mühendislik ve Teknolojinin Temelleri, Genetik Bilimine Giriş, Bilgisayar Destekli Çizim, Bilim ve Teknoloji Semineri, Bilim Tarihi, Bilgi Toplumuna Giriş, İstatistik gibi dersler bulunuyor

06-07 öğretim yılında eğitim ücreti yatılı 22bin ,güdüzlü 17 bin ytl `dirFakat Okul yönetimi oks`de ilk 1000 `e giren öğrencilerin ücretsiz öğretim göreceklerini açıkladıktan sonra, tüm öğrenciler ilk 700`den gelmiştirBöylelikle özel lise donanımlı devlet okulu havası vermektedir

Okulu kazananlara birçok imkan verilmektedirLüks villa şeklinde yurtlar, diz üstü bilgisayar,
12 mbit kablosuz bağlantı ,200`ü aşkın pc , 17 yüksek donanımlı lab ve daha birçok imkan

Linkler[http://wwwbahcesehirk12tr/fentek Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi resmi web sitesi][http://wwwfentektrcx Fen ve Teknoloji Lisesi gayri resmi forumu]

Bu makale, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi maddesinden kopyalanmıştır Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında özgürce kullanılabilir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com