Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > ForumSinsi Ansiklopedisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bilimleri, enstitüsü, fen, marmara, üniversitesi

Marmara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü

Eski 08-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Marmara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü

120pxMÜFBE logosu

Marmara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Marmara Üniversitesi

rektörlüğüne bağlı olarak Rektör bir üniversitenin akademik ve idari olarak en üst düzey yetkilisidir Latince kökenlidir ve bu dilde `yöneten` anlamına gelir Kelime, Hristiyanlık dininde kilisedeki idarecilerden birinden türetilmiştir Özellikle Anglikan ve Katolik kiliselerinin bazılarında rektörler vardır

lisansüstü Lisanasüstü derecesi, üniversitelerde 4 yıllık lisans eğitiminin ardından yapılan 2 yıllık ek eğitim ile elde edilir Akademik derecelerde lisanasın üzerinde, doktoranın ise altında yer alır

eğitim- öğretim yapılan yükseköğretim kurumu

Marmara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, 41 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Marmara Üniversitesi rektörlüğüne bağlı olarak 10 Temmuz 1982 tarihinde kuruldu Marmara Üniversitesi`nin Mühendislik Fakültesi, Teknik Eğitim Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi ve Atatürk Eğitim Fakültesi`nin Fen Bilimleri ve Müzik Eğitimi ile ilgili Anabilim Dallarında yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim ve öğretim, bilimsel araştırma ve uygulama yapılması amaçlanan çalışmalarına Mart 1983 tarihinde başlandı

==Programlar==
Aşağıdaki tabloda Ağustos 2006 tarihi itibariyle aktif lisansüstü programları yer almaktadır

{ PrettytableFENTEKNİK EĞİTİMMÜHENDİSLİKDİSİPLİNLER ARASIBiyolojiElektronik - Bilgisayar Eğitimi Bilgisayar MühendisliğiÇevre BilimleriFizik``Bilgisayar - Kontrol Eğitimi`` Çevre MühendisliğiMühendislik Yönetimi
-`` Fizik````Elektronik - Haberleşme Eğitimi`` Endüstri Mühendisliği Su Ürünleri
-`` Atmosferik Fizik``Elektrik Eğitimi Kimya Mühendisliği MekatronikKimyaMakine Eğitimi Biyomühendislik

-`` Analitik Kimya``Matbaa Eğitimi Makine Mühendisliği
-`` Anorganik Kimya``Metal Eğitimi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği
-`` Biyokimya``Teknoloji Eğitimi

-`` Fiziko Kimya``Tekstil Eğitimi

-`` Organik Kimya``
Matematik

-``Teorik Matematik``

-``Uygulamalı Matematik``

}

Linkler[http://fbemarmaraedutr/ Marmara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Resmî İnternet Sitesi]

Bu makale, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Marmara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü maddesinden kopyalanmıştır Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında özgürce kullanılabilir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com