Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > ForumSinsi Ansiklopedisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
eğitim, istanbul, lisesi

İstanbul Lisesi Eğitim

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

İstanbul Lisesi Eğitim

Eğitim
Ana giriş

İstanbul Lisesi öğrencilere Türk ve Alman eğitim sistemlerinin müfredatlarının birleşiminden oluşan bir eğitim vermektedir Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Almanca, İngilizce, Enformatik, Almanya ve Dünya Genel Kültür ve Coğrafyası (Landeskunde) dersleri Alman öğretmenler eşliğinde , Alman Eğitim Müfredatına uygun olarak işlenmektedir
Türk Edebiyatı, Türk Dili ve Anlatım, Tarih, Coğrafya, Sağlık Bilgisi, Milli Güvenlik, Felsefe, Psikoloji, Sosyoloji, Demokrasi ve İnsan Hakları, Beden Eğitimi dersleri Türk öğretmenler eşliğinde, Eğitim müfredatına göre işlenmektedir
Müzik dersi Alman öğretmenler ya da Türk öğretmen ile beraber, Resim dersi ise Türk öğretmen ile yapılmaktadır
Eğitim Süresi 1 yılı hazırlık olmak üzere 5 yıldır
İstanbul Lisesi'nde, Almanca yanında kapsamlı İnglizce dil eğitimi de verilmektedir Öğrenciler okuldan 2 yabancı dil bilerek mezun olurlar Türk Eğitim diploması yanında, sayısal grup öğrencileri Alman Abitur Diploması(Reifeprüfung) alma hakkına da sahiptir Okul eğitimi Abitur üzerine temellendirilmiştir Bununla beraber eğitimlerini ilerleyen süreçte Türkiye'de sürdürmeye kararlı olan öğrenciler için, kişinin üst düzey Almanca bilgisine sahip olduğunu gösteren Sprachdiplom(B2-C1) sınavları yapılmaktadır 11 sınıfta öğrenciler Abitur ve Sprachdiplom (Almanca Dil Belgesi) dan birini seçmek zorundadır 12 sınıfta öğrenciler eğitimlerini buna göre devam ettirerek ilgili sınavlara girerler Okul öğrencileri Abitur ya da Sprachdiplom sınavlarından birini tamamlamakla yükümlüdürler Eşit ağırlık ve sözel grubu öğrencilerinin ise; Abitur hakları yoktur, bu öğreciler doğrudan Sprachdiplom sınavına girmek zorundadırlar
Bkz : Abitur
Abitur, Uluslararası bir diploma olup öğrenciler bu diploma sayesinde dünyanın bir çok ülkesinde istedikleri Üniversitede Eğitimlerini devam ettirme hakkı kazanırlar Abitur Sınavı, öğrencileri Matematik, Almanca, İngilizce, Fizik, Kimya, Biyoloji derslerinden sözlü ve yazılı olarak değerlendirmektedir
İstanbul Lisesi bu olanakları sayesinde yurtdışına pek çok öğrenci göndermektedir Bunun yanında Okul ÖSS (Öğrenci Seçme Sınavı)'de en başarılı Anadolu Liselerinden biri olma sıfatını yıllardır kaybetmemiştir

Kaynak : Wikipedia

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com