Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > ForumSinsi Ansiklopedisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
enstitüsü, izmir, teknoloji, yüksek

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

İzmir Institute of Technology

Slogan:
"Türkiye'nin Teknoloji Öncüsü"

Kuruluş Tarihi:
11 Temmuz 1992

Türü:
Devlet Üniversitesi

Rektörü:
Prof Dr Zafer İlken

Eğitim Dili:
%100 İngilizce

Öğretim Üyesi:
500

Öğrenci Sayısı:
2170

Yeri:
Urla, İzmir, Türkiye

Yerleşke Alanı:
606 km2

Üyelikleri:
EUA

Ağ Sayfası:
iyteedutr

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (kısaca İYTE, İngilizce: İzmir Institute of Technology), 1992 yılında İzmir'de kurulan, özellikle teknoloji alanlarında yüksek düzeyde araştırma, eğitim-öğretim, üretim, yayın ve danışmanlık yapan bir devlet üniversitesidir İYTE özellikle Amerika ve Avrupa'da bulunan yurtdışındaki saygın üniversitelerde eğitim almış kaliteli bir akademik kadroya sahiptir ve İYTE'deki tüm bölümlerde eğitim dili %100 İngilizce'dir Ayrıca İYTE'de pek çok bilim dalına yönelik olarak bölgenin en donanımlı laboratuvar olanakları bulunmaktadır

Kaynak : Wikipedia

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com