Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > ForumSinsi Ansiklopedisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
eğitim, elazığ, sivrice

Sivrice, Elazığ Eğitim

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Sivrice, Elazığ Eğitim

Eğitim
İlçe Merkezinde; Toplam 44 derslik mevcuttur(Sanayi, Cumhuriyet, Atatürk, 75Yıl İMKB İlköğretim Okul'ların) Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nun 16, 75 yıl İMKB 22,Atatürk İlköğretim Okulunun 5 ve Sanayinin 1 dersliği mevcuttur Köylerimizdeki 58 İlköğretim Okulunun 15'i açıktır Buralarda da 17 Derslik vardır İlçemizdeki toplam derslik sayısı 61 dır İlçe merkezinde; ilköğretimde 610 ,köylerde ise 525 olmak üzere toplam, 1135 öğrenci bulunmaktadır
İlçemizde tek lise olan Sivrice Lisesinde ise ; 10 Derslikte 202 öğrenci öğrenim görmektedir İlçemizde İlköğretimde 71, orta Öğretimde ise 18 olmak üzere, toplam 89 öğretmen görev yapmakta olup, 3 adet sınıf öğretmenine ihtiyaç vardır
İlçemizde, 1997 yılında Fırat Üniversitesi'ne bağlı Sivrice Meslek Yüksek Okulumuz, eski lise, binasında eğitim ve öğretime başlamış olup, daha sonra Özelleştirme İdaresi'nce Fırat Üniversitesi'ne devredilen TÜGSAS gübre Fabrikasının İdari binasına taşınmıştır Arıcılık, Harita ve Kadastro, Turizm ve Otelcilik, Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği, Süt Hayvancılığı ve Turizm ve Otel İşletmeciliği olmak üzere toplam 6 bölümde öğrenim veren yüksek okul 2004-2005 eğitim öğretim yılında Elazığ FÜbünyesine nakledilmiştir
43 Köy Okulumuz öğrenci azlığı nedeniyle kapalı olup, güvenlik veya öğretmensizlik nedeniyle kapalı köy okulumuz bulunmamaktadır
İlçedeki Okur yazar oranı % 93 'tür
Hazar Spor ve İzcilik Okulu, bitişiğinde 1998 yılında başlanıp 2000 yılında inşaatı tamamlanan 500 m2 lik alana kurulu, 3 katlı Pansiyon, 200 öğrenci kapasitelidir 2000-2001 Eğitim ve Öğretim yılında taşımalı ilköğretim okullarındaki öğrencilerle, taşımalı kapsamına girmeyen öğrenciler alınmıştır Pansiyon 136 Erkek, 64 Kız olmak üzere toplam 200 öğrenci kapasitelidir Halen Pansiyonda 101 Erkek, 56 Kız öğrenci olmak üzere 157 Öğrenci barınmaktadır Ayrıca, İlçemize bağlı Gözeli Köyünde hayır sever vatandaş tarafından yaptırılan 150 öğrenci kapasiteli Gözeli Celal İLALDI pansiyonlu ilköğretim okulu 2001-2002 Eğitim ve Öğretim yılında hizmete açılmıştırhalen pansiyonda 59 kız,78 Erkek öğrenci olmak üzere toplam 137 öğrenci barınmaktadır
Hazar Spor ve İzcilik Okulu, Sivrice ilçesinin 500 m Güney doğusunda ve Göl kıyısında yer almaktadır
Okul 1976 yılında hizmete girmiştir 18960 m2 alana kuruludur 80 çadır mevcut olup, 320 yatak kapasitelidir Hazar Spor ve İzcilik Okulunun yemekhanesi 240 kişiye hizmet verecek kapasitededir Okulun Basketbol, Voleybol ve minyatür futbol sahası vardır
Hazar Spor ve İzcilik Okulunda, devreler halinde öğrencilere hizmet verilmektedir Okul Haziran-Eylül döneminde açık olup Elazığ, Bingöl, Tunceli, Malatya, Diyarbakır ve Batman illeri izci öğrencileri söz konusu okuldan devreler halinde yararlanmaktadırlar
2003-2004 Eğitim ve Öğretim yılında İlçe merkez ve köylerimizde 4 dönem bilgisayar kursu, 4 adet Giyim, 5 Makine Nakışı, 3 El Sanatları, 2 Okuma yazma kursu, Kooperatif, Gıda, Sığır Yetiştiriciliği, Koyun ve Keçi, Su ürünleri, Arıcılık Meyvecilik, Süs Bitki Yetiştiriciliği ve Tarla Bitkileri Yetiştiriciliği olmak üzere 27 kurs açılmıştır Bu Kurslara, 14 ücretli usta öğretici, eğitiminde 709 Kursiyer devam ederek belge almaya hak kazanmıştır

Kaynak : Wikipedia

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com