Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > Serbest Forum

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
epilepsi, nöbeti

Epilepsi Nöbeti

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Epilepsi Nöbeti

Öncelikle kendimi tanıtiyim Adım Mert arkadaşlar 16 yaşındayım İstanbul'danım Gaziomanpaşa Anadolu Lisesindenim Başımdan geçen bi olayı sizinle paylaşıp fikirlerinizi almak istedim

Arkadaşlar geçen yıl ekim 20 civarı sabah 4 gibi uyandım Bütün herkes başımda annem falan ağlıyo Katlanılmaz bir baş ağrısı yaşıyorum Ayaklarımı çok az hissediyodum Noldu niye ağlıyosunuz deprem mi oldu falan dedim Abim bayıldın bayıldın dedi Baktım üstüme hırka falan giydiriyolar Ben hala yürüyemiyorum tabi Abim tuta tuta kapının önüne çıkardı beni Arabaya bindik Hastaneye gidiyoruz Felaket derecede uyumak istiyodum Abim ablam uyutmuyodu Abi dedim noldu bayılma değil belli Kafam yerime gelmeye başladı ufaktan Nöbet geçirdin dediNası ya falan dedim şaşırdım tabi Neyse gittik hastaneye bütün testleri yaptılar Herşey normal Öğlen 3 4 gibi döndük biz eve Akrabalar falan arıyo tabi Neyse aradan 2 ay geçti Aralık ayı bi gece kabus gördüm Uyku felci geçirdim Halk arasında karabasan diye tabir ettiğimiz olay Sık sık yaşarım zaten Uykudan kalkmaya çalışıyorum kalkamıyorum Gözlerim açık ama sesim çıkmıyo Aaaağ gibi böyle garip bi bağırmayı ablam yan odadan duydu Geldi ve ben kalkabildim sonunda Gel benimle yat dedi nöbet geçirdim diye üstüme titriyolardı O gün sabah 5 gibi 2 nöbeti geçirdim Bütün testleri tekrar yaptılar yine sonuçlar normal İlaç tedavisine başlandı 150mg Tl içmeye başladım (Adını reklam olmasın diye yazmadım isteyene özelden atabilirim) Daha sonra bu ülkede Epilepsi adına en uzman kişi olan ProfDoktor Esat Eşkazan ile irtibata geçtik Kendisi tam donanımlı ortamlarda bir takım testler istedi Onları da yaptırdık Yine sonuç normal Hiç bi hastalık belirtisi yok Kendisi çok nadir de olsa 1 2 defa böyle hastalarla karşılaştığını söyledi İlacın dozunun anca bebeklere etki ediceğini ve bu yüzden dozu 300 e çıkarması gerektiğini söyledi O günden beri ilaç tedavisine devam 2 ay önce ilaçların dozunu düşürdü biraz Bu yaz sonunda da tamamen keseriz dedi O günden beri nöbet yok Sizin de fikrinizi aliyim dedim Uzun oldu kusura bakmayın

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com