Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > ForumSinsi Ansiklopedisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
basardim, lucid, ruya, sonunda

Lucid Ruya - Sonunda Basardim!

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Merhaba,

Yaklasik 1 ay once lucid ruya gormek icin gunluk hayatta kendime gerceklik testleri (reality check) yapmaya baslamistim Ama son bir hafta tamamen biraktim Lucid ruya da biraktigim zaman geldi

Ruyamda annemle konusuyordum Normal normal konusurken annem inanilmaz sacma bir sey soyledi Ben anneme gulerek "hahah ne kadar sacma bi sey soyledin" dedim Annem bon bon suratima bakti Sonra bi anda kendi kendime "acaba ruya goruyo olabilir miyim" diye sordum Ama emin olamiyordum Sonra aklima reality check yapmak geldi

Gectigimiz ay boyunca 2 adet reality check'e calismistim; bir tanesi saatlere bakmak, digeri de agzim kapali vaziyette iken ellerimle burnumu kapatarak nefes almaya calismak (ruyadaysaniz
hem agzinin hem burnunuz kapaliyken nefes almaya calistiginizda alabiliyormussunuz, oyle diyorlar)

Ama ben bunlarin ikisini de yapmadim Yapmak bir yana, aklimin ucundan bile gecmediler Reality check yapmaya karar verdigimde sebebini kendim de bilmeden, tamamen icgudusel bir sekilde ellerime baktim Parmaklarim birbirine girmisti oynatmaya calistim parmaklarimi, ama birbirine yapisti parmaklarim

Artik suphem kalmamisti

Gerisi malum, ucmayi denedim, ruyamda gordugum bir arabayi kaldirip duvara firlatmayi denedim, sevdigim insani yanima getirmeyi denedim Iste sorun burada

Ucmayi denedigimde ucabildim, cok zevkliydi, fakat yukseklere cikamadim fazla, geri dustum Arabayi kaldirip atamadim Sevdigim insani da cagiramadim ruyama Yani ruyada oldugumu anlamistim, istediklerimi de yapabiliyordum kismen Fakat tam kontrol bende
degildi

Siz bunu yapabiliyor musunuz? Yani tam kontrolu saglamak zamanla mi olur, daha fazla deneyime mi ihtiyacim var? Bu konuda onerilerinizi duymak isterim

Ayrica henuz basaramamis arkadaslara da rehber olabilir bu yazi, ellerinize bakmak cok pratik bir reality check yontemi mesela Aklima nerden geldi o anda hayret ediyorum kendime

Son olarak, ruya gordugumu anladimda, icimi cok degisik bir his kapladi karincalanma, elektriklenme gibi Kafamda yogunlasmisti sanki bu his daha cok Size de oluyor mu?

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-20-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

öncelikle tebrik ediyorum,güzel bir deneyim yaşamışsınız,muhtemelen yataktan yüzünüzde kocaman bir tebessümle uyandınız =) lucid rüya böyle birşey

rüyada mekan bilinçaltınız tarafından kurgulanır,siz oradaki oyuncusunuzdur ve sahneleri değiştirme yetkiniz yoktur,sadece sahnedeki oyuncu gibi dilediğinizi yapabilirsinizuçmak ilk adımdır,ilerledikçe arabayı da kaldırıp atarsınız ama dediğim gibi sahneleri değiştiremezsiniz (belki uzmanlaşınca oluyordur ama ilk aşamalarda bunu denerseniz rüyanız çökecektir )

elektriklenme hissi,astrale çıkma arzusu içine girildiğinde görülür geneldebunu aklınızdan geçirdiyseniz bu hisleri yaşamış olabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-20-2012   #3
Prof. Dr. Sinsi

evet gercekten de inanilmaz guzel bir his

Dharma Nickli Üyeden Alıntı

rüyada mekan bilinçaltınız tarafından kurgulanır,siz oradaki oyuncusunuzdur ve sahneleri değiştirme yetkiniz yoktur,sadece sahnedeki oyuncu gibi dilediğinizi yapabilirsiniz

dogru ya ben bir an astral projeksiyonla karistirdim olayi

o zaman onumuzdeki birkac ay boyunca lucid ruyalarimindaki kontrolumu arttirmaya calisayim, sonra lucid'den astrale gecerim kontrolu arttirmak icin tavsiyeleriniz var mi?

bu arada lucid'deyken aklima resmen bu sitede okudugum yazilar falan geldi =D hafiza falan tamamen baki kaliyor yani mukemmel bir sey

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-20-2012   #4
Prof. Dr. Sinsi

ben rüyada mekan değiştirmek için kapıları kullanıyorum Bir kapı yaratıyorum ve oradan başka yerlere gidiyorum Bunu size de tavsiye ederim Lucid rüya deneyimleriniz arttıkça kontrolü de ele alacaksınız yavaş yavaş Bir de lucid rüya çalışmalarını sakın ihmal etmeyin Eskiden 1 yatışta 5 tane lucid rüya görürdüm, fakat düzenli çalışmayı bırakınca yeteneğim köreldi Umarım önerilerim işinize yarar Teşekkürler

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com