Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > ForumSinsi Ansiklopedisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
hakkında, lucid, sorular

Lucid Hakkında Sorular?

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Lucid Hakkında Sorular?

İlk olarak herkese ii aksamlarBen forma yeni kayıt oldum parapsikolojik olaylara uzun süredir ilgim var ve lucid olayınıda uzun süredir düşünüyorum ama karar vermemiştim artık calısmalara başlıyacam ama aklıma takılanlar var onları sormak isityorumneyse konuya geliyim

-lucid e kaltığımızda, uyanamama riskimiz varmıdır Eğer varsa bunun oranı nedir? VEya bu olgu nedir??

- lücid e kaldığımızda, normal bi rüya içindde iken yıllar alır, eğer luciddeyken istediğimiz şeyler olmadığında uyanabilirmiyizyani bilinçimiz bedenimi harekete geçire bilir mi?

-halk arasındaki adıyla karabasan lucid de olan bişi, lucid e kalktım dienlerin bir çoğu ilk ruyalarında karabasandan bahsediyorÇünki karabasan çöktüğünde farkındalıkta oluyoruz Bu doğrumudur?

-lucidde kalktıklarını söyleyen kişiler ilk anların korkulu olduğunu söylüyorBu koku nniye veya neden korkuyorlar??

-Lucid de iken başımıza gelebilecek veya duyduğunuz en kötü olay nedir?risk nedir?

-Lucid gören kişiler bilinçaltılarını açtıkları için , bir süre sonra , kendisi kurgulanmıs rüyalar göremezler mi? yani lucid de kalkmayı öğrenince, artık normal rüya göremicekmiyiz?

-lucid de başlayınca, artık onu görmeyi bırtakıp BU olaydan vazgece biliyormuyuz?

-ve ruyada her istediğimizi yapa biliyoruz ya, ben buna inanıyorum, lücid de kalktığımızda kendimize rüyamızda bir ev kuduk mesla istediğimiz gb daha sonra uyandık ve başka bi gün tekrar lucide yattığımızda o evin aynısının içinde devam etma ihitmalimiz varmı? yani devamlılıkBiliçaltımıza istediğimiz imgeleri yerleştire biliyormuyuz(bence mantıklı)

sorularım bu kadar okuduğunuz için teşşekkür ederim birz uzun oldu ama merak ediyorum ve bu soruların cvbına göre kesin bi karara varcam
İlginiz için şimdiden teşekkürler(bide konuyu nere açacağımı bilemedimAstral seyahatle alakalı olduğu için buraya açtımyanlısımız varsa af ola daha taze üyeyiz )

:::::::::::::::::::::::SE LAMETE:::::::::::::::::::::::

Alıntı Yaparak Cevapla

Lucid Hakkında Sorular?

Eski 08-20-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

Lucid Hakkında Sorular?

merhaba,forumumuza hoşgeldiniz,sorularınızı kendi deneyimlerim açısından cevaplamak isterim

-lucide kalktığımızda uyanamama riski yoktur,sözkonusu değildir,evet hissetme olgusu çok yüksektir buyüzden kalbimiz bazı lucid rüyalarda çok hızlı atabilir, o an ne gördüğünüzle de alakalıdır kalp atış hızınız ama şunu diyebilirimki kabus gördüğünüzde kalbiniz nekadar hızlı atıyorsa lucidde de en fazla okadar hızlı atabilir

-evet lucid rüyada istediğin her an uyanabilirsin,zaten ilk deneyimler oldukça kısa sürer ve sen bitsin istemezsin ama o biter

-genelde kabuslar gördğümüzde rüyayı farketme olasılığımız yükseliyor,çünkü lucid rüyalar en çok "sırtüstü" yatıldığnda görülüyor ve kabuslar da genellikle "sırtüstü" uyuduğumuzda görülür dolaysıyla kabus gördüğümüzde bunun bir rüya olduğunu anlamak daha kolaydır,bunun 2nedeni de;başımıza gerçek hayatta kötü bir şey geldiğinde 'inanamıyorum,bu bir rüya olmalı' dersiniz,kendimizi kötü olaylara hazırlayamamışızdır,kabus gördüğümüzde de buna benzer bi olay oluyor ve siz 'bu başıma gelebilecek en kötü şey,olsa olsa bu rüyadır' diyip rüyanın farkındalığına varıyorsunuzilk lucid rüyanda kabus görüceksin diye bir kaide olduğunu sanmıyorum

-lucid rüyaları eğlenceli hale dönüştürmek senin elindedirneden korkulu olsun ki,örneğin bi kabusun tam ortasındasın,bunun bir rüya olduğunu farkettin ve şimdi o kabusun üzerine yürüme zamanı! "bu bir rüya" diye bağırarak karşındaki zombilerin,kötü adamların yada korkutucu ne görüyorsan onun üzerine yürü,sonrasında uçabilirsin ve bu gayet eğlenceli bir his oluşturuyor,gerçekten uçtuğunu hissediyorsun

-lucidde iken başına gelebilecek en korkulu olay sanırım istemsiz astrale çıkman olur,o sırada karnında şiddetli bir çekilme hissi oluşuyor ve canın fena yanıyor,sonrasında teslim olabilirsen eğer,yukarıya yükseliyor ve kendi bedenini görüyorsun

-sürekli olarak lucid yapınca normal rüya görme yetisi azalır mı bilmiyorum,bu konuda bir deneyimim yok ama nekadar sık rüya farkındalığı yaşarsan ozaman normal rüya görme ihtimalin azalıyor olabilir, eğer bilinçaltın bu duruma alışmışsa,sen istemeden de olsa her rüyanda farkındalık yaşayabilirsin

-evet bırakabilirsin,lucid rüya güzeldir,eğlencelidir,hissetme olgusunu tam anlamıyla yaşayabileceğin en iyi sahnedir,ama bağımlılık yaratacağını sanmıyorum,önemli olan ne istediğini bilmek ve kendinin farkında olmaksonuçta her gece lucid rüya görmeyi istemek farklıdır,günün her anı lucid rüya görmek için sürekli uyumak farklıdır

-lucid rüyada çok ilerlendiğinde bunun yapılabileceğini okumuştum ama şöle de bişi varki,mekanı değiştiremiyoruz yani nezaman mekanı değiştirmeye kalksam rüyam çöküyor ve uyanıyorum,sadece bilinçaltın tarafından kurgulanan mekanın içinde istediğin şeyleri yapabiliyorsunen azından ben de böle oluyor

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com