Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > ForumSinsi Ansiklopedisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
günah, lücid, mıdır, rüya

Lücid Rüya Günah Mıdır?

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Lücid Rüya Günah Mıdır?

Arkadaşlar öncelikle merhaba, Bir sorum olcakki bu soru yaklaşık bir hafta aklıma takıldı, bu yüzden lücid rüyaya başlamadan önce bi Spatyom ailesine soruyim dedim Şimdi, bizler normal rüyalar görürüz ve bugüne kadar gördüğümüz rüyalarda birçok şey yapmışızdır, adam öldürmekten birisine taş atmaya kadar Bunlar rüya halinde bilinçsiz olduğumuz için günah sayılmaz fakat lücid rüya? Lücid rüyada bilinçli oluyoruz ve sizinde bildiğiniz gibi sanki gerçekmiş gibi hissediyoruz Peki biz şimdi lücid rüyada adam öldürmek olsun, yalan söylemek olsun, cinsel arzuyu doyurmak olsun, yani kısaca dinimizin bize koyduğu yasakları bilinçli olarak yaptığımızdan dolayı günah kazanıyor muyuz yoksa kazanmıyor muyuz? Bu soruya lütfen herkes kendi bildiğince yorum yapsın çünkü bu konuda gerçekten büyük tereddütte kaldım Ve açıkçası tatmin edici cevap gelmedikçe Lücid rüya hazırlıklarına başlamamayı düşünüyorum Şimdiden yorum yapan herkese teşekkürler

Alıntı Yaparak Cevapla

Lücid Rüya Günah Mıdır?

Eski 08-20-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

Lücid Rüya Günah Mıdır?

Arkadaşım lucid rüya demek zaten rüyada olduğunu fark etmek demektir Bilinçsiz gördüğümüz rüyalarda gerçek hayatta yaptığımızı sandığımız için asıl normal rüyalarda o dediğin eylemler günah olur çünkü rüya olduğunu farketmeyiz gerçek hayattayız sanarız ve yaparız Ben çocukluğumdan beri lucid rüya yapıyorum Lucid rüyada, rüyada olduğunu fark ettiğin için gerçek hayat olmadığını bildiğin için günah değildir Biz olayı zihnimizde yaşarız orada, dediğine göre o zaman hayal etmekte günah olur (=

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com