Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > ForumSinsi Ansiklopedisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
lusid, rüyalarım

Lusid Rüyalarım

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Lusid Rüyalarım

Merhaba arkadaşlar Ben yaklaşık 7-8 senedir lusid rüya görüyorum Kendi kendime deneyerek lusid rüya görmeyi öğrendim Lusid tekniklerini,günlüğü ve programları kullanmadım Totemim veya hatırlatıcım da yoktu ancak lusid olabiliyordum İlk fark ettiğim rüyalarımda gözüm kapalıyken oluşan görüntülerden korkup bir an önce uyumaya çalışırdım Çok mükemmel rüyalar gördüm ve çok güzel şeyler yaşadım Örneğin gözlüklerim sayesinde uçacaktım birinde (sırayla herkes uçuyordu) sıra bana gelince zıpladığım an uyanmıştım, rüyada birçok kız sevmiştim,size tavsiyem böyle durumlarda kızların MSN'si ve Telefonunu istemeyin alamadan uyanıyorsunuz çok denedim bunu Hatta 1800lü yıllarda sarayın etrafında güzel bir kızla geziyordum rüya olduğunun farkındaydım ama yalvarıyordum lütfen uyanmayayım diye ama 25 sn kadar sonra uyanmıştım o kız nerelerdedir şimdi kim bilir Küçük yaşlarda spiderman tutkum vardı ve defalarca da olmuştum Bir rüyada ise uçan bir vampir olmuştum ve yaralı kız arkadaşımı korumaya çalışıyordum ve çok zevkliydi(warcrafttaki vampire özeniyordum o zamanlar) Rüyada olduğumun farkına varınca hemen birilerini uyandırmaya çalışıyordum 'Şşt olum rüyadayız la' 'Niye korkuyorsunuz rüyadayız!' 'Rüya bu!' diyerek milleti uyandırmaya çalışıyordum ancak tepki vermiyorlardı Neden sonra kabus görmediğimi farkettim çünkü kendi kendime uyanmayı da öğrenmiştimHatta bazen bilerek kendimi aşağılara atardım Lusid rüyalar hep kısa sürer diye bilirdim ancak değil saniyeler 1 saat kadar sürdürebilenler de var
Şuan tek sorunum lusid rüyayı uzatmak Şuan sınavlara hazırlanıyorum lusid için çalışmaya pek vakit ayıramıyorum ve zaten bu nedenle lusid rüya sayısını arttırmak, günlük hayatta uyanık kaldığım vakitte yapamadığım,yaşayamadığım eğlencelere vakit ayırmak istiyorum ve sanki lusid tekniklerini deneyince daha az lusid görmeye başladım Sanırım son 2 haftadır sadece 1 kez lusid oldum ve o da 2-3 sn sürdü Hiçbir teknik kullanmadan rüyada olduğumu anlamıştım ancak uzatamadım bile Bu süreyi uzatmak için nasıl teknikler uygulayabilirim?(sitenin uzun zamandır takipçisiyim ve makalelerin çoğunu okudum) Sizin uyguladığınız daha garanti yöntemleri de öğrenmek istiyorum
Bir de şunu sormak isterim;başka yerde rast gelemedim Lusid rüya uykuya daldıktan kaç dk sonra başlıyor Çünkü luside ayrıca -pek fazla- vakit ayıramadığım için telefonun alarmını 10-15 dk ileri kurarak rüya görmeye çalışıyorum Geçen sabah 10dkda bir'e ayarlamıştım alarmı ve bir çok rüya görmüştüm(sanırım çoğu lusid değildi)Ancak tamamen uyandığımda sanki hiç uyumamış gibi yorgundum Bu vakitleri nasıl ayarlamalıyım?

Alıntı Yaparak Cevapla

Lusid Rüyalarım

Eski 08-20-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

Lusid Rüyalarım

Dün gece lusidimde kendimi haryy potter filminde buldum ancak bu son illuminatiyle fazla ilgilendim site filan açtım karşı site filan bu yüzden bilinçaltım çok etkilendi dün onlarla savaşıyorduk elimde asa vardı sihir yapıyordum uçuyordu lusid olduğunu biliyordum,kontrol de edebiliyordum ama rüyayı değiştirmek istemiyordum tahmini rüyada en az yarım saat kadar o rüyadaydım diyebilirim =) en son rüya iyice çökmeye başladı bende uyandım Makalemde paylaşmıştım nasıl uzatılacağını ama burada da söyleyeyim rüya bitmeye yakın görüntü bulanıklaşır O an ellerinizi birbirine sürtüp gözlerinizi kapatın ve rüyada kalmak istiyorum diye tekrarlayın kendinize ayrıca lusid rüyanın kısa sürmesinin sebeplerinden biri ise lusid olduğunu haykırmaktır Bakın hep verdiğim örneği vereceğim bilinçaltını bizi kontrol eden bir insan gibi düşününUyanmamamız için sürekli rüyalar gönderen bir insan Biz rüyada olduğumuzu anlayıp söylediğimiz zaman bilinçaltı bunu duyar ve 'Eyvah uyanmamalı,hemen yeni rüya göndereyim' der ve ne olduğunu anlamadan ya başka farkında olmadığınız rüyaya geçersiniz ya da uyanırsınız Sizin rüyada olduğunuzu anladığınız da yapacağınız tek şey rüyada değilmiş gibi davranmak yani gerçek hayattaymış gibi davranın uçmak mı istiyorsunuz o an şunu düşünmeyin 'rüyadayım uçabilirim' sakın bunu düşünmeyin onun yerine şunu düşünün: 'ben gerçek hayatta uçabiliyorum' deyin eminim ki başaracaksınız böylece rüya hem uzun hem daha net olur =) Başarılar dilerim =)

Alıntı Yaparak Cevapla

Lusid Rüyalarım

Eski 08-20-2012   #3
Prof. Dr. Sinsi

Lusid Rüyalarım

Teşekkürler Yöntemlerinizi denemekteyim Ancak yaklaşık 1 yıldır gördüğüm rüyalarda lusid olduğumu farkedince rüyadayım gibisinden konuşmuyorum sadece düşünce geçiyor ve hemen sözleri hatırlayıp sanki gerçekmiş gibi yapmaya çalışıyorum Yani son zamanlarda lusid de göremiyorum pek ve gerçekten biraz görmeye, ilk defa biraz uzunca görmeye ihtiyacım var Şimdi biraz kestirmeyi düşünüyorum alarmı yaklaşık olarak kaç dakika sonraya ayarlarsam ona uygun sürede bir lusid görürüm?(görebilirsem)
Ha bir de şunu da söylemek isterim O gözlüklerle uçmaya çalıştığım rüyamda ben de Harry potter'daydım hatta Harry'dim Lusidde olduğumun farkındaydım ancak bitsin istemiyordum Yanından geçerken insanlar bana bakıyordu sanki filmde olduğu gibi görünmezlik pelerinimi takmıştım Neredeyse aylardır buna benzer güzel rüyalar göremiyorum bu da bende ister istemez biraz sıkıntı yaratıyor :/ Beynimi daha fazla rüyalara değil derse yönlendirmek uyanıkken ders uyurken lusid görmek istiyorum ama nafile gibi geliyor

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com