Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > ForumSinsi Ansiklopedisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
anlatılmak, istenen, kelimesiyle, kimdir, tanrı

Tanrı Kimdir? Tanrı Nedir? Tanrı Kelimesiyle Anlatılmak İstenen Nedir?

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

sevgili arkadaşlar,öncelikle siteye yeni üye oldumiçerigini tam anlamıyla incelemiş degilimyine de bu 4 mesajım size paylaşmak istedigim en temel konuları hemen yazmak istedim ama sitede begenmedigim bir taraf varburda herkes bir perdenin ardından konuşuyor sankikişisel bilgiler çok sınırlı ve insan kiminle ,kaç yaşında,medeni durumu,işi gibi açıklamalara rastlamadımböyle bir iletişim bana çok saçma geliyorkimlerle mesajlaştıgını bilmeden iletişime geçmek biraz abes geldi bana ben şahsen yaşı küçük olan arkadaşlarla degilde yaşıma uygun birilerinle ciddi anlamda görüşmek isterimtartışmak isterimsadece okumakla ve kısa degerlendirme mesajları göndermekle elimize pek fazla bir şeyin geçmeyecegine inanıyorumyine de bir kaç cümlenin hepimizin farkındalıgını yükseltebilecegini biliyorum şimdi konu ne olursa olsun bilmemiz gereken en temel şeyden yani tanrının kimliginden başlamalıyız işi çözmeye anlamaya bunun eksikligini anlamadan inançlarınızın çogu yanlış yönlere kayacaktır her zman işin özünü yakalamalı ,ondan sonra bu gerçek bilgiyle vizyonumuzu genişletmeliyiz eger tanrının bir kaç özlliginde negatif düşünceleriniz varsa hayatı ona göre deneyimlersnizama bu sadece sizin şu an ki düşünceniz olur sadecetanrıyı nasıl görürseniz size öyle görünürbu büyük bir gerçektir ama tanrıyla hiç bir alakası yokturşimdi tanrı kelimesi ile ne demek istedigimizi anlatmaya çalışacagım VE TANRI DEDİ Kİ, insanlar ,Benim kendi gördükleri gibi olduguma inanıyorlar,görmedikleri de olduguma degil ama Ben büyük görünmeyenim,herhangi bir anda tezahür ettigimle sınırlı degilimBen olmayan olanımolan -olmayan noktasına daima dönerim şimdi size neden varoldugmuzu ,büyük planı yazacagım o kadar sade bir dille anlatacagım ki laf salatası içinde kaybolmayacaksınız önce yalnızca ' OLAN^' VARDIbaşka bir şey yoktu( BU ARADA HERKESİN SORMAKTAN KORKTUGU YA DA CESARET EDEMEDİGİ BİR SORU TANRIYI KİM YARATTI? EVRENDE KOŞULA BAGLILIK YOKTURSİZE HER NE KADAR VARMIŞ GİBİ GÖRÜNSEDEBU BİR YANILSAMAOLAN ŞEY OLAN ŞEYDİRBU YÜZDEN ONUN OLMAMASI MÜMKÜN DEGİLDİRSİZ DE OLANSINIZ VE SİZİN OLMAMANIZ DA MÜMKÜN DEGİLDİR) Ama OLAN kendini bilemiyorduçünkü sadece OLAN oldugu için, başka bir şey olamıyorduve bu yüzden OLAN OLANOLAMIYORDU bir başka şeyin yoklugunda OLAN da olamaz çünkü OLANI bilemezbu mistiklerin zamanın başlangıcından önceki büyük OLAN/OLMAYAN halinin tanımı şimdi OLAN her şeyin yalnızca OLAN oldugunu biliyorduçünkü OLAN oldugunu sadece kavram olarak biliyordudeneyim olarak degilarzu ettigi,hasretini çektigi şey kendini deneyimlemektiböylesine harikulade sınırsızlıgın,her şey olmanın deneyimini hissetmek istiyorduama bu yine de imkansızdıçünkü 'harikuladelik'göreceli bir kavramdıOLAN harikuladeligi ancak harikulade olmayanın varoluşuyla hissederek bilebilirdiolmayanın yoklugunda 'olan da !olan' olamazbunu anlayabiliyor musunuz? OLANIN (tanrının) bildigi tek şey başka bir şeyin olmadıgıydıbu yüzden kendisini asla kendisinin dışında bir referans noktasından bilemezdiböyle bir nokta mevcut degildiyalnızca bir referans noktası vardıo da içinde ki yek nokta 'olmayan olandır'OLANIM-OLMAYANIM her şey olan kendisini deneyimsel olarak bilmeyi seçtibu enerji,bu saf,görünmeyen,işitilmeyen,gözlemlenmeyen,ve bu yüzden kimse tarafından bilinmeyen enerji,kendisinin harikuladeliginin sınırsızlıgını bilmek istedibunu gerçekleştirebilmek için içindeki referans noktasını kullanmak durumunda oldugunun farkına vardıçok dogal olarak kendinin herhangi bir parçasnın bütünden daha az olması gerektiginin bilincine vardıböylece kendisini parçalara ayırdıher parça bütünden daha az oldugu için,kendisinin geride kalanına bakarak harikuladeligi görebilirdiböylece OLAN kendisini böldükusursuz bir anda O,bu ve şu olduilk kez birbirinden farklı olarak bu ve şu varoluyorduama aynı zamanda ikisi de aynı anda vardıbu ve şu nun yanı sıra aynı anda mevcut olan üçüncü şey de Bu ve Şu olmayan Olan dıbirdenbire 3 element varolmuştuburada,şurada,ne şurada ne burada olançünkü buranın ve şuranın var olması için OLmanın var olması gerekiyordu hiç bir şey her şeyi bir arada tutar uzaysızlık uzayı bir arada tutarbütün parçaları bir arada tutarbunu anlayabiliyor musunuz? şimdi bu her şeyi bir arada tutan hiçbir şeye bazıları TANRI diyorama bu da dogru degildirçünkü bu bazı şeylerin Tanrı olmadıgını ima ediyorhiçbir şey olmayan her şey Tanrı olamaz anlamına geliyorama BEN HER ŞEY VE HİÇ BİR ŞEY OLANIMGÖRÜLEN VE GÖRÜLMEYENbenim büyük görülmeyen hiçbir şey ya da ikisinin arası olarak yapılan tanımlanmam dogu mistisizmin temelini oluşturuyorbatı ise görülen her şeyi Tanrı olarak kabul ediyorher iki tanımlamada yetersiz Tanrının her şey ve hiçbir şey oldugunun kavrayışına sahip olanlar isabetliler şimdi oradayı ve buradayı yaratarak tanrı kendisini bilmesini olanaklı kıldıiçinde ki bu büyük patlama anında Tanrı göreciligi yarattıgörecelik Tanrının kendisine verdigi en büyük armagandıgörecelik ancak ilşki içinde varolabilirtekligin göreceligi olamazbu nedenle,Tanrının size verdigi en büyük armagan da her şeyle olan ilşkinizdir her şeyin hiçbir şeyden çıktıgı bu spiritüel olaya bilim insanlarınız Big Bang teorisi diyorelementlerin her yere yayılmasıyla zaman yaratıldıbir şey önce buradaydı,sonra oradaydıburadan oraya gitmek için geçen periyot ölçülebilirlik kazanmıştıOLANIN görünen parçaları kendilerini birbirlerine göre göreceli olarak tanımlamaya başlarken,görünmeyende aynı tanımlamayı yapmaya başladıTANRI, sevginin varoldugunu-ve kendisini saf sevgi olarak- bilmek için tam zıddının da varolması gerektigini biliyorduböylece Tanrı büyük polariteyi yarattı sevginin mutlak zıttına- sevginin olmadıgı her şeye- şimdi korku deniliyorKorkunun varoldugu anda, sevgi deneyimlenecek bir şey olabilirdisevgi ve zıttının dual yaradılışına insanlar mitolojilerinde degişik adlar verdilerşeytanın doguşu,Ademin cennetten kovuluşu,Satanın mücadelesi vb saf sevgiye,Tanrı diye bir karekter yaratarak kimlik oluşturdugunuz gibi,korku içinde şeytan dediginiz bir karekter yarattınızbazılarınız bu olay hakkında kocaman mitolojiler geliştirdinizmelek ve şeytan,iyi ve kötü,karanlık ve aydınlık güçler arasında geçen mücadele ve savaş senaryolarını da ihmal etmedinizBU MİTOLOJİ İNSANLIGIN İLK ANLAMA ÇABASI VE BAŞKALARINA ANLATMAK İHTİYACINDAN DOGMUŞTU İNSAN RUHU BU KOZMİK OLAYIN DERİNDEN FARKINDA AMA AKLI KAVRAMAKTA ZORLANIYORTANRIEVRENİ saf enerjiden kendisi bölerek yarattıgörüneni de görünmeyeni debir başka degişle,yalnızca fiziksel evren degil metafiziksel( öte demek)evren de yaratıldıOlan/ Olmayan tanrının bir parçası da bütünden çok daha küçük sozsuz sayıda üniteler olarak patladıbu enerji birimlerine spirit diyorsunuzbazı dinsel mitolojilerinizde Tanrı Baba nın bir çok spirit çocukları oldugu anlatılıyorBENİ bölmemin yüce amacı ,kendimin parçalarını yaratarak,kendimi deneyimsel olarak bilmektiYaratıcının kendisini yaratıcı oldugunu deneyimsel olarak bilmesi için yaratması gerekirbu nedenle sonsuz sayıda ki parçalarıma ( SPİRİT çocuklarıma) da bütünde olan yaratma gücünün aynısını verdimdinleriniz' Tanrının imajında ve benzerliginde yaratıldınız' derken işte bunu kastediyorbazılarının iddia ettigi gibi fiziksel nedenlerin benzerligi anlamına gelmiyor(belirli bir amaç için Tanrının istedigi fiziksel formu alabilmesine ragmen) özümüzün aynı oldugu anlamına geliyor aynı maddeden oluştuk aynı maddeyizboşluktan fiziksel realite yaratma yetenegi de dahil olmak üzere aynı özelliklere ve yeteneklere sahibizBENİM amacım sizin kendinizi ben olarak bilmenizbunu anlamanız kolayama kendinizi BEN olarak bilmeniz için önce kendinizi BEN olarak bilmemeniz gerekiyorbu ise açıklamayı gerektiriyor hazır msınız? kolay anlaşılır olması için, sizin Tanrının çocukları mitoloji modelinizi çünkü bu, hem hepinizin anlayabildigi, hem de gerçeklerden çok fazla uzak olmayan bir model kendini bilme sürecinin nasıl işledigi konusuna geri dönelimTüm spiritüel çocuklarıma kendilerini BEN İM parçalarım olarak bilmelerini söyleyebilirdimsöyledim deama bu spirit için yeterli degildikendisini Tanrı olarak, Tanrının parçası olarak ya da Tanrı nın çocukları olarak bilmesi yetmiyordudaha önce açıkladıgım gibiBİR ŞEYİ BİLMEKLE ,DENEYİMLEMEK İKİ FARKLI ŞEYDİRspirit kendisini deneysel olarak bilmenin arzusu içindeyditıpkı BENİM gibi kavramsal farkındalık sizler için yeterli degildive bir plan yaptımbu evrendeki en olaganüstü fikir ve en harikulade işbirligiişbirligi diyorum çünkü HEPİNİZ BENİMLE birlikte bu planın içindesiniz paln geregiü saf spirit olan sizler yeni yaratılmış fiziksel evrene girecektinizÇÜNKÜ,FİZİKSELLİK, KAVRAMSAL OLARAK BİLDİKLERİNİZİ DENEYSEL OLARAK BİLMENİN TEK YOLUDURzaten fiziksel evreni ve görecelik sistemini yaratmanın nedeni de budurfiziksel evrend e siz ,BENİM spirit çocuklarım,kendinizi bilmeyi deneyimleyecektinizbunu daha basitçe açıklamak için,kendinizin ne kadar uzun oldugunu kısanın farkında olmadan bilemezsinizzayıfı bilmeden ,şişmanı bilemezsinizMANTIKSAL OLARAK NE OLMADIGINIZI BİLMEDEN NE OLDUGUNU ZU BİLEMEZSİNİZgörecelik teorisinin ve tüm fiziksel yaşamın amacıda buolmadıgını bildiginiz şeylerle ne oldugunuzu tanımlayabilirsinizen geniş bilmek- kendinizi yaratıcı olarakbilmek-için ancak yaratarak kendinizi yaratıcı olarak bilebilirsinizve kendinizi yok etmeyi bilene kadar kendinizi yaratamazsınızbir anlamda olmak için önce olamamalısınıztakip edebiliyor musunuz?tabii kim ve ne oldugunuzu olmamanız sizin için olanaksızdıçünkü daima saf,yaratıcı spirit oldugunuzu ve daima olacagını biliyordunuzbu yüzden en uygun şeyi yaptınızgerçekte kim oldugunuzu unutmayı seçtinizfiziksel evrene girdiginizde kendinizi hatırlamaktan vazgeçtinizbu size kim oldugunuzu seçme olanagı verdiTanrı nın bir parçası oldugunuzun size söylenmesi yerine bunu seçerek bilmek istedinizseçmeyide deneyimlemek istiyordunuzama seçinin olamayacagı bir noktada bir şeyi nasıl seçebilirsiniz? NE KADAR UGRAŞIRSANIZ UGRAŞIN,BEN İM ÇOCUGUM OLMADIGINIZI OLAMAZSINIZ AMA UNUTABİLİRSİNİZ daima yüce bir bir bütünün yüce bir parçası oldunuz ve daima olacaksınızbu yüzden bütüne yeniden dönüşe,Tanrıya dönüşe hatırlamak diyorsunuz ÇÜNKÜ GERÖEKTEN KİM OLDUGUNUZU HATIRLAMAYI SEÇTİNİZdünyada ki göreviniz işte bu nedenle ögrenmek degil (zaten biliyorsunuz) hatırlamaktırbaşkalarına da kim olduklarını yeniden hatırlatmaktır daha önce de açıkladıgım gibi, sevecen olmamayı ifade etmeden sevecenligi ifade edemezsinizhiçbir şey zıttı olmadan varolamazmutlak boyutunun haricinde ama mutlak boyutu ne sizin ne BENİM için yeterliydihar zaman mutlakta varımsşz de oradan geldinizmutlakta deneyim yoktur,yalnızca bilmek vardırBİLMEK ,yüce bir boyutturama en büyük haz OLMAKTADIR OLMAK A ANCAK DENEYİMDEN SONRA ULAŞILABİLİREVRİM ŞÖYLE GİDİYOR, BİLMEK ,DENEYİMLEMEK ,OLMAK BU TANRI ÜÇLEMESİDİR tanrı üçlemesini şöylede ifade edebilirzoluşturan -oluşan-olanüçleme tanrının imzasıdır fizik ya da metafizik her şey de üçlü model vardırbu üçlemede zama n ve mekan ,tanrı ve bilinç ya da tüm diger ilşkilerde kaçamazsınızama yaşamın kaba ilşkilerinde bu üçleme gerçegini bulamazsınızüçleme gerçegi yaşamın ince ilişkileriyle ilgilenen herkes tarafından bilinirbazı dinlariniz buna baba-ogul-kutsal ruh olarak tanımladıbazı psikiyatrlarınız süper bilinç--bilinç-bilinçaltı terimlerini kullanıyor,bazı spirütüalistleriniz zihin-beden-ruh diyorbazı bilim insanlarınız enerji-madde -ether olarak görüyorzamandan bahsettiginizde üç zamana atıfta bulunuyorsunuz-geçmiş-şimdi -gelecek KAB İLŞİKİLERDE ise ara yerlerde olanı kabul etmiyorsunuzçünkü kaba ilşkiler daima ikili oluyor sol-sag,küçük-büyük,hızlı-yavaş, ve en büyük ikili KADIN -ERKEK ying yangın parçaları YÜKSEK İLŞKİLER BOYUTUNDA ise zıttı olan hiçbir şey mevcut degildirher şey bir şeydir,her şey sonu olmayan bir daire içinde biribirinden gelişirzaman yüksek ilşki boyutlarından biridirsizin geçmiş,an ,gelecek dediginiz karşılıklı ilşiki olarak vardırbirbirlerinin zıttı degillerdir,aynı bütünün parçalarıdır,aynı fikrin gelişim halleridiraynı enerjinin devirleridirbu anlatılanlardan geçmiş,an,gelecegin aynı zamanda mevcut oldugu sonucunu çkarıyorsanız haklısınızZAMAN FREKANSIN BİR İŞLEVİDİR

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-20-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

SnAtum kardeş,paylaşım için teşekkürler

Size kardeşim dedigime göre anlayacagınız gibi sizden

azıcık yaşlıyım(45)

Atum adı zaten belli bir doygunluk seviyeniz oldugunu

intibaını veriyor

Eski Mısır ekolünde,Atum çok önemli bir addır

O,günümüz anlamıda Kadir-i Mutlak'a denktir

AtumVarlık Olmayan,varlıgı ve yoklugu hem birleştiren;

hemde ayırandırama,

zaten bunları siz biliyorsunuz

Tekrar teşekkür ediyor,paylaşımlarını bekliyoruz

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-20-2012   #3
Prof. Dr. Sinsi

geçikmiş mesajım için özür dilerimsize ait mesajlardan,Tanrı kavramı hakkındaki mesajınızı okudum ve çok etkilendimsize katılıyorumfakat ben de biraz daha fazlası oldugunu şu an için düşünüyorum -belki-kısa bir süre sonra tekrar tanrı kavramına deginecegim bir mesaj yazacagımmesala biz onun mikrokosmoz haliyizbizim nasıl bedenimiz,zihnimiz ve ruhumuz varsa ,tanırınında vardırbiz onun bedeniyizevrendeki bizler vasıtasıyle iş görür ve bilginin deneyimini yaşarzaten b

ütün bu yaradılışın tek amacı var o da KENDİSİNİ deneyimlemesidirbizm tanrı olan enligimiz ne zaman iş başına geçecek tam olarak tanrı ete kemige bürünecek o zaman kim oldugumuzun kusursuzlugunu anlayacagızama o zamana kadar çok büyümemiz gerekiyortanrı ayrıca hiç durmayan ani bir süreçtirONU ve bütün bunları şu an da ki parçalara bölünmüş bilinç seviyemizde tam idrak etmemiz olanaksızdrinanç başka bilgi başkadırbildigimiz zaman deneyimleyecegiz ancakben ayrıca siz kısaca kendimdende bahsetmek istiyorum ben 39 yaşında bekar ev hanımı bir bayanımedirnede yaşıyorumsevgiler saygılarhoşçakalın notayrıca tartışmak kriterlerimde ki yaş içinde yaşınız uygundur17 ,20 yaşında ki gençlerle bazı şeyleri deneyimleri az oldugu için öyle yazdımaslında benim için önemli olan bir insanın karekteri ve inaçları ve tabii ki ne bildigidir önemli olaninanın ilk kez kendi bilgi ve inançlarıma yakın birinle bu şeklide de olsa tanışma imkanı buluyorumsevgiylekalınbilgiyle kalın

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com